Základní informace

Vážení rodiče,

POFM letos oslavil 11 let své existence. Za tuto dobu oddíl jsme naučili plavat stovky dětí. Talentovaní se z výuky postupně propracovali do pravidelného trénování a závodění. POFM patří mezi elitní kluby na Moravě a ve Slezsku a našim nejlepším plavcům se podařilo proniknout mezi nejlepších 10 v rámci celé ČR. Náš tým kvalifikovaných trenérů se snaží Vašim dětem dát to nejkvalitnější, co v náročných frýdeckomísteckých podmínkách jde. Kvalitní výuku začátečníkům, vyváženou přípravu závodníkům. Vaše děti od nás dostávají to, co jim pomáhá nejen ve sportovním, ale také v běžném životě. Pro spokojenost a především bezpečnost Vašich dětí i Vás neustále hledáme způsoby, jak dělat výuku nebo tréninky lepší. K tomu potřebujeme i Vaši spolupráci.

Pro zkvalitnění tréninků závodních plavců a zlepšení podmínek plavců rekreačních nebo výuky začátečníků, jsme se od nové letošní sezony rozhodli přidat hodiny, rozdělit plavce dle zaměření a tak uvolnit kapacity drah, aby Vaše děti dostali více prostoru a kvalitnější přípravu.

Vzhledem k vysokému počtu dětí v závodních drahách jsme nuceni udělat určitá opatření k zajištění především bezpečnosti a kvality tréninkových jednotek. Maximální počet plavců na dráhu, který je bezpečný a současně zajišťuje kvalitní přípravu, je u kroužků 15 dětí, u závodní skupiny B 10-12 dětí. Pro závodníky A je to 8-10 plavců pro mladší ročníky (8-11 letí) a 6-8 u starších (12 let a st.). Vyšší počty na dráhu jdou na úkor bezpečnosti (vykopnuté zuby, skočení na hlavu apod.) a také kvality (váznou tréninkové plány, děti mají větší intervaly odpočinku, než je žádoucí, klesá soustředění). Při velkém počtu je prakticky nemožná korekce individuálních chyb a o individuálním přístupu v tréninku nemluvě.  Do hlavního závodního družstva A budeme zařazovat pouze děti pracovité, nadšené pro plavání a závodění a s určitou dávkou nadání. Výběr dětí bude průběžný po celou sezonu, setrvání v hlavním závodním družstvu se bude řídit podmínkami, které jsou transparentní a jsou uvedené na konci dokumentu. Z praxe za všech 10 let, se ukazuje, že ne každý chce plavat a závodit, mnozí plavecký trénink mají jako doplňkový k jinému sportu. Proto jsme kromě závodního družstva A zřídili družstvo B, kde jsou podmínky poněkud volnější, prakticky pro všechny, kteří chtějí udržovat kondici, zdokonalovat techniku, připravují se na přestup do družstva A apod. Patrně se při výběru a rozdělení dětí nezavděčíme všem, za co se omlouváme, ale pro každého najdeme to nejvhodnější, co v podmínkách oddílu umíme poskytnout. Kvalitní trenéři v našem oddíle jsou samozřejmostí pro všechny skupiny. Trenéři mají odpovídající certifikované trenérské vzdělání a pravidelně si své znalosti rozšiřují prostřednictvím seminářů pořádaných na republikové úrovni, konzultacemi s odborníky z řad reprezentace ČR, případně dalším studiem trenérství organizovaným fakultami jednotlivých vysokých škol. O Vaše děti je v každém směru postaráno.

Od ledna 2019  proto budou tyto skupiny dle zaměření + trenérská zajištěnost:

Závodníci A           – skupina plavců závodících pravidelně – ročníky 2010 a st. – max. 40 na bazén (Radek Kodajek, Martin Perutka, Peter Hořava, Jana Pavlisková, Jan Holanik, Veronika Svobodová)      

Noví závodní plavci         – přípravka do hlavní závodní skupiny, mladší závodníci (2011 a ml.), závodní začátečníci (starší 10 let) a plavci, pro které je plavání doplňkovým tréninkem k jinému sportu nebo nechtějí závodit, ale chtějí trénovat, (Martina Nekardová, Jana Pavlisková, Martin Šimerda, Bětka Urbášková, ….)

Kondiční                 – jako dosud

Kroužky                  – jako dosud – výuka dětí, plavání formou hry

Dospělí                   – jako dosud

Handicapovaní     – jako dosud

Akvabely                – jako dosud

 

Závodní plavání si vyžaduje pravidelný a vyvážený trénink, podmínkou je tréninková disciplína. V letošním roce jsme se rozhodli pro transparentní pravidla, která budou platit především pro plavce zařazené do skupiny A, resp. B. Zařazení do skupin zajistí trenéři a budete o něm informováni.

Dále Vás, milí rodiče, prosíme o prostudování „Plaveckého desatera“, které najdete v průběhu září na webových stránkách POFM. Jde zejména o nutnost dodržování pravidel týkajících se tréninků/výuky, pohybu a chování na bazénech, doporučení z hlediska využívání pomůcek a v neposlední řadě i týkající se výživy.

 

Podmínky pro zařazení do závodnických skupin A/B:

Závodníci A

 • trénink minimálně 3x týdně (všichni) + minimálně 1x měsíčně trénink na 50 m bazénu Sareza (10 let a starší)
 • povinné omluvy z tréninků (mail, telefon, SMS, osobně)
 • povinné reprezentace na závodech: meziokresní přebory (podzim, jaro) + 1 libovolný další v každém pololetí, tj. celkem 4 x reprezentace (v případě kvalifikace se očekává účast na KPŽ, Pohárech a Mistrovstvích ČR)
 • tréninková disciplína (dochvilnost, ochota trénovat, obecná kázeň)
 • povinné pomůcky: ploutve
 • povinná zdravotní prohlídka

 

Závodníci B

 • trénink min. 2x týdně
 • nejsou nutné omluvy z tréninků
 • závody nejsou povinné, zájem o závody bude nutné hlásit trenérům
 • tréninková disciplína (dochvilnost, obecná kázeň)
 • doporučené pomůcky: ploutve
 • v případě zájmu o závody povinné zdravotní prohlídky

Pro všechny plavce, kteří budou plavat na bazéně SŠED („Horničák“) bude od září platit povinnost včasného příchodu. Pro zajištění bezpečnosti se vedení bazénu rozhodlo vstupné dveře 5 minut po začátku každé tréninkové lekce zamykat.

 

 

Organizační pokyny:

 • Máme dvě platební období. Součástí první platby prosíme navýšení o registrační příspěvek (100,- kč). Vždy k 20. 9. 2018, k 20. 01. 2019. Včasnou platbou nám pomůžete hradit pronájmy bazénů a další nutné náklady pro PO.
 • Číslo účtu : 3641480001/5500
 • Platby hrazeny přes účet – do variabilního symbolu = rok narození dítěte a do poznámky pro příjemce napište prosíme jméno dítěte, za které období platba je a odvětví (zda dítě patří do rychlostního plavání, akvabel či kroužku). Klidně vše oddělte lomítkem.
 • Vstup do plaveckého oddílu : (či zkontrolováním stávajících údajů), při výstupupísemné odhlášení. 
 • Do oddílu se děti mohou hlásit i během školního roku.
 • Vítáme jakékoliv nápady, návrhy, zlepšení a vychytávky :-).

Přihláška POFM komplet final

Plavci, kteří navštěvují tyto dráhy by měli nosit na trénink:

plavky (děvčata jednodílné), plavecké brýle, ploutve, packy, děvčata plavecké čepice.

Prosíme, aby si děti nosily něco malého jako občerstvení po tréninku (banán, tyčinka müsli, malá tabulka čokolády). Dále je potřeba, aby měly dostatek pití během tréninku. (Může to být sladký čaj, nápoj bez bublinek, …).

Milí rodiče, plavci a děti,

jsou k dipozici trička a čepice s oddílovým logem.  U našich trenérů. Vždy na bazéně 11. Zš.

Tričko vel. S, M – 1 ks/ 150,-,  vel. L, XL, XXL, XXXL – 1 ks/170,-

Čepice plavecké – 1 ks/ 150,-

Naskytla se nám skvělá příležitost, navázat spolupráci s firmou Lowellpro. Tato firma šije dresy pro profi basketbalové kluby, cyklistické sety, aj.

Naši plavci, závodní, oddíloví, kroužkoví, ale i všichni, kteří si přejí, si mohou objednat  mikinu, šortky, kraťasy.

Prosíme podívejte se na mini fotogalerii, kde je zatím ušitý jen jeden typ mikiny.

 

Mikiny budou delší – jeden typ jako klasická klokánka, druhý typ se zipsem až dolů. 90% bavlna, 10% elasten, lycra.

Šortky – 84% polyamid, 16% elasten, elastic, energy quick, 3D elastický, prodyšný, rychleschnoucí

Plavky, zatím chlapecké – bez fota -závodní plavky – Metrix, speciální polyamid, úprava jednosměrné vlákno látky z Itálie

Ceny: 

dětské velikosti 110-160
dospělé velikosti S-XL

Bunda Keny dětská 600 Kč 60 Kč tisk
Bunda Keny dospělá 700 Kč 60Kč tisk

Šortky Elastik Energy Quick Dry dětské 400 Kč 50 Kč tisk
Šortky Elastik Energy Quick Dry dospělé 500 Kč 50 Kč tisk

Plavky závodní dětské 480 Kč 50 Kč tisk
Plavky závodní dospělé 550 Kč tisk 50 Kč

Plavky závodní sublimované v barvě modro žluté 900 Kč
Plavky závodní sublimované v barvě modro žluté 1000 Kč

Velikostní tabulka

Delfinifm – Mikiny, šortky, kraťasy

 

Všichni, kdo máte zájem o objednání mikiny, šortek, kraťasků,  posílejte objednávky na e-mail

i.licmanova@centrum.cz