Krajský přebor mladšího žactva MSK – Havířov 18. 11. 2017

Na krajský přebor žactva ročníků 2008 – 2006 jsme se vydali s 18-ti člennou skupinou reprezentantů do havířovského bazénu.

Pro závodníky roč. 2008 byl krajský přebor vrcholným závodem sezóny. Příjemně překvapily zejména výkony našich 9-ti letých děvčat.

Vendulka Chaloupková se v premiérovém startu na krajském závodě skvěle představila na 50-ti m tratích, vytvořila si 3 osobní maxima a v disciplíně 50Z za výkon 48,75 získala báječné 2. místo.

Na medailové pozice dosáhla i Renča Tobolová, na tratích 100 PZ a 100P vylovila shodně 3. místa, v polohovém závodě si vylepšila osobní maximum.

I Rebeca Egertová si zlepšila osobní rekordy a to hned ve 3 disciplínách, na 100P jí to vyneslo 2. příčku, na poloviční 50P dohmátla 4.

Klárce Polachové tentokrát medaile těsně unikla, na 100P si vybojovala 4. příčku.

Eda Fránek si vylepšil 2 osobáky v disciplínách 100PZ a 50Z a na prsových tratích 100P a 50P získal 2. a 3. místo.

David Rumíšek si v disciplíně 100 PZ zlepšil osobní rekord, na 50VZ, 100PZ a 100P obsadil postupně všechna tři medailová umístění.

Mezi závodníky ročníku 2007 si Poly Fuková tentokrát nejlépe vedla na trati 50VZ, zlepšila si osobní rekord na hodnotu 38,07 a vybojovala 7. místo, ještě rychleji zaplavala svůj úsek v závěrečné štafetě 4x50VZ. I v dalších 4 startech se probojovala do elitní desítky.

Kraulové disciplíny byly úspěšné i pro Káju Kišovou, na 50VZ zaplavala nový osobák, na 200VZ obsadila 3. a na 400VZ opět ve zlepšeném osobním maximu 2. místo.

Viki Kochová zaplavala opět velmi dobře, na 100M dohmátla na 3. pozici a na 50M a 50Z vybojovala 2. místa.

Dobře si vedl i Adam Holanik, v 5 startech předvedl 4 osobní rekordy, na 100M získal 2. místo, těsně pod medailový stupínek na 4. příčku se zařadil v disciplíně 200 PZ, velmi pěkný výkon předvedl i na trati 100Z, kde doplaval na 5. pozici.

V poli závodníků ročníku 2006 jsme měli 8-mi násobné zastoupení.

Liduška Pavelková se velmi dobře předvedla na znakových a zejména prsových tratích, 5x zlepšila své osobní maximum a na 100P a 200 P vybojovala 5. resp. 6. místo.

6 umístění do 5. místa a 3 nové osobáky předvedla Helenka Lednická, její ladný styl jí přinesl 3 bronzové příčky v závodech na 100Z, 50M a 200PZ.

Podobně úspěšná byla i Gabča Blažková, zaplavala 5 osobních rekordů z 6 startů a umístila se pokaždé do 8. místa. 4.a 5.pozici vysprintovala na 50M a 50VZ, na trati 400VZ nejvýrazněji zlepšila svůj osobní rekord a skončila na 5. příčce.

Dva osobní rekordy a 5 umístění mezi desítkou nejrychlejších zaznamenala Adélka Klančiková, jako jediná z našich se pustila i do náročné disciplíny 800VZ a obsadila 5. místo.

Alence Chlopčíkové tentokrát nejlépe vyšly prsové tratě, na 200P obsadila 5. a na 100P 7. pozici, zlepšila se i na kraulových sprintech, na 100VZ si vylepšila osobní maximum, 50VZ předvedla nejlépe jako finišmanka štafety.

Vašek Chaloupecký v pěti startech zaznamenal 3 nové osobáky, nejvýše tentokrát dohmátl na motýlkových tratích 50M a 100M na 5. a 4. pozici.

Honza Šotola skvěle ubral 10s z dosud nejlepšího času na trati 100P a za výkon 1:40,31 získal zasloužené 3. místo. V disciplínách 100PZ, 100VZ a 50M zaznamenal další 3 nové osobáky.

Matěj Saksa prokázal opětovný nárůst formy i zlepšení taktiky závodů, získal 3 tituly přeborníka kraje (100P, 200P a 50M), na 50VZ a 100PZ obsadil 2. příčku (všechny starty v osobních rekordech) a stal se tak tentokrát našim nejúspěšnějším reprezentantem.

Pěkné výkony jsme viděli i ve štafetových závodech. Na konci dopoledního programu se plavaly polohové štafety 4x50PZ, kluci ve složení Holanik-Šotola-Chaloupecký-Saksa vybojovali cennou bronzovou pozici časem 2:45,31. Děvčata složila hned 3 čtveřice, nejmladší sestava Chalopková-Egertová-Tobolová-Polachová zvládly trať bez technické chyby, nejrychlejší kvarteto Lednická-Pavelková-Kochová-Kišová zaplavalo skvěle, ale s drobně ulitým startem a diskvalifikací, takže nejlepšího umístění se tentokrát dočkala čtveřice Klančiková-Chlopčíková-Fuková-Blažková, která výkonem 2:56,92 vybojovala 4. pozici. Na závěr odpoledního bloku a celého přeboru se bojovalo ve štafetách 4x50VZ. Pánská štafeta Holanik-Chaloupecký-Šotola-Saksa se po bojovném výkonu o pouhé 4 setiny sekundy nevešla „na bednu“ a výkonem 2:26,02 obsadila 4. místo. Dívčí čtveřice Klančiková-Tobolová-Pavelková-Chlopčíková obsadila časem 2:44,44 9. místo a sestava Kochová-Blažková-Fuková-Lednická si výkonem 2:26,32 vyplavala bronzovou příčku.

Celková statistika zahrnuje tedy celkem 26 umístění na stupních vítězů, 4 tituly přeborníka kraje, 10 druhých a 12 třetích pozic.

Krajský přebor máme tedy za sebou. Pro 10-ti a 11-ti leté byl tento závod také kvalifikací na blížící se Poháry ČR, které se 2. prosince 2017 poplavou v Karviné a v Havířově. Věříme, že se na ně probojujeme s početnou výpravou.

Děkujeme všem za předvedené výkony a skvělou reprezentaci klubu a města Frýdek-Místek.

Zde jsou výsledky, tady výsledky klubů (POFM na str. 12-13).

Tady jsou přijatí podle klubů, tady startovní listina.