1. Plavecké závody

Na poslední školní týden jsme na rychlo pozvali děti z různých škol a uspořádali první plavecké závody. Myšlenka na Plavecký oddíl už byla uzavřena, jen legislativní schválení chybělo. Po pravdě, vůbec jsme si nedávali velkou naději, že přijdou nějaké děti. Sice e-mail je skvělá technika, ale týden před vysvědčením, mají školy a děti vesměs už jiné zájmy a starosti. Byli jsme hodně překvapení, když už dvě hodiny před začátkem závodů přicházely děti. Přijely z Hukvald, Ostravice, Bahna, Řepiště, Kunčic pod Ondřejníkem a děti z okolních škol. Nasbíralo se skoro 60 dětí a závody mohly začít. Děti od 6 let do 15 přijeli změřit síly se stejně starými dětmi a sami se sebou. Některé doprovázely maminky, paní učitelky, dokonce i paní ředitelka.

Děti se převlekly do plavek, připravily se a přišly si sednou na břeh okolo bazénu. Bylo jim vysvětleno pořadí a postupy závodění. Tiše zaujmuli místa a čekaly až na ně vyjde řada. Závody zahájili prvňáčci, způsobem, kterým uměli. Měli cíl svých 33 m. Postupně se vystřídaly různé věkové kategorie, a různé styly, na které se děti přihlásily. Štafety ukončily závody. Závody družstev měly velkou odezvu a závodily vlastně školy a vesnice mezi sebou. Trenéři pečlivě zapisovali časy. Úsilí některým dětem bortil stres a obrovská snaha nezklamat. Nezklamaly!

Všechny děti úspěšně doplavaly a závěr závodů byl věnován předání cen a diplomů. I ti, kteří zrovna nevyhráli, dostali pamětní list za účast. Pro všechny přítomné to byl jistě zážitek! S úsměvem na rtech odcházeli všichni. Dokázat něco sám sobě je někdy důležitější než cena, kterou si nesu domů.