Úspěšně proběhl 2. ročník plaveckých závodů

Dne 6. června 2009 v sobotu se sešlo na bazénu 11. ZŠ na ul. Jiřího z Poděbrad desítky dětí.

Probíhal 2. ročník plaveckých závodů žactva. Přišly závodit děti od 4 let do 16 let.

Zahajovací malý proslov a seznámení s průběhem měla za vedení oddílu Mgr. Polachová. Uvítali jsme i vzácného hosta, primátorku města p. Richtrovou. Děti pozdravila a popřála jim hodně úspěchů v sobotním klání.

Závody měly disciplíny na 16 m pro ty nejmenší, 50 m kraul, znak, prsa, po 100 m prsa, znak.

Nejmladší účastníci Danielka Austová, Dominik Kozel a Lucka Bednářová (r. nar. 2004) plavali volný způsob 16 m. Tvořili nultou rozplavbu a svým úporným plaváním odlehčili napjatou atmosféru.

Závody pokračovaly mladšími ročníky na 16 m a 50 m. Mezi nejlepšími třemi v ročníku 2000 na 50 m prsa byla Viktorie Kurková, Aneta Ptoszková a Veronika Turková. Viktorie Kurková zvítězila i v disciplínách na 50 m znak i kraul.

11. rozplavba patřila ročníkům 1998, 1999 na znak. Umístění prvních třech finalistek bylo: Iva Hudcová Michaela Matusíková a Karolína Bojková. Jana Kouláková získala 1. místo na 50 m prsa. Za 100 m prsa získal 1. místo Oskar Ondráček.

Další rozplavby patřily ročníkům 1997, 1996 na 50 m a 100 m. 1. místo získala Nikola Vojtovičová, 2. místo Anna Korytářová.

Mezi ročníky 1993 se na 1. místě ve 100 m prsa umístila Nikola Hutyrová. 2. místo obsadil Martin Kolek. Nelze vyjmenovat zde všechny oceněné. Za úsilí a píli si každý účastník odnesl dojmy i drobné ceny.

Plavecké závody ukončily štafety družstev.

Celkem se na závody přihlásilo 75 dětí. Bylo úžasné vidět, jak se každý jednotlivec, sám za sebe opřel do vln a dal do svého výkonu maximum sil a úsilí. Rodiče a hosty strhla i Katka Palánová. 13-letá dívenka bez nohy, která na 50 m prsa dotahovala poslední bazén s vypětím všech sil i dechu zároveň. Plavala zároveň s dětmi bez jakékoliv výjimky.

Na závody se přišel podívat i bývalý pan učitel atlet ze Žabně. Ve svých 89 letech přišel děti povzbudit a vnesl trochu nostalgie mezi nás, kteří jsme o tom věděli.

Zakončení programu bylo vyhlášení vítězů, na což všichni soutěžící čekali. Oproti loňskému roku jsme letos mohli děti potěšit opravdovými medailemi, poháry a cenami.

Stovky metrů odplavány, ceny byly rozdány, děti si odnesly dojmy a úsměvy na tvářích a trenéři…ti se už těší na další ročník závodů.