Plavecká soutěž měst 2010

Dne 6. října 2010 proběhla Plavecká soutěž měst. Pod záštitou Českého olympijského výboru, proběhla soutěž, kterou již 19-tý ročník organizuje Agentura Sprint. Akce propagující plavání široké veřejnosti, jako široce využitelnou a rekreačně provozovatelnou pohybovou aktivitu je určena zájemcům všech věkových kategorií. I letos se utkali závodníci z řad dětí předškolního věku, až po plavce důchodového seniorského věku. V den konání měly být všechny přihlášené bazény zdarma k dispozici každému zájemci, který si přijde zaplavat na čas trať 100 m.

Všem zájemcům jsou přístupné tabulky na webových stránkách Info-centra Sportu při ČOV. Jsou tam  k dispozici i bodovací tabulky, přizpůsobeny věku a pohlaví. Tyto tabulky každoročně slouží k ohodnocení dosažených výkonů.

Bodový součet za 500 nejlepších výkonů ( v kategoriích B, C) nebo 250 nejlepších výkonů ( v kategorii A) pak určí republikové pořadí soutěže měst.

V případě účastníků mladších 6-ti let a starších 60-ti let platí pravidlo, že bez ohledu na dosažený výkon a čas, získávají maximálně možný počet bodů (28).

Startuje se z vody, nikoliv z bloků, od okraje bazénu, přičemž lze plavat libovolným stylem.

Zúčastněná města byla při letošním ročníku rozdělena do tří kategorií:

Kategorie A – do   20 000 obyvatel

Kategorie B – do   50 000 obyvatel

Kategorie C – do nad 50 000 obyvatel

Plavecká soutěž nemá podobu klasické štafety!

Nejúspěšnější 3 bazény v každé kategorii získaly poháry a diplomy od Českého olympijského výboru.

Přišli si zaplavat i naši plavci a kdo jen mohl…komu to časové a zdravotní možnosti umožnily. Mezi nejrychlejší plavce, který získal 1. místo za 100 m P byl náš Martin Janák z kategorie mužů. A 1. místo mezi ženami obsadila Bára Šindlerová časem 1:29, taktéž z našeho oddílu. Mezi dalšími nejlepšími časy získala umístění i Bára Pešová .

Všem zúčastněným děkujeme a zároveň srdečně blahopřejeme!