XXXV. ročník Velké ceny Třince

V sobotu 12. listopadu 2011 se konal XXXV. ročník Velké ceny Třinecka. Jako každoročně jsme se zůčastnili a vzali s sebou nové nadějné talenty. Nezklamali, jak starší plavci, tak ti nejnovější. Všem se samozřejmě nedařilo, to by snad ani jinak nešlo. Ale, že se poctivá dřina vyplatí, ocenili všichni. Mezi moravskými oddíly přijal pozvání i Polský oddíl Delfin Ciezyn.

Mezi naše nové naděje letos patřil Matěj Pajtl (2002), který byl na svých druhých závodech a přivezl si stříbro a bronz za 50 VZ a 50 P.  Ondřej Zámorský (2004), který si ze svých prvních závodů dovezl dvě bronzové medaile za 25 P a 25 Z, bude dlouho vzpomínat.  Katka Fuková (2005) získala na 25 Z třetí místo, časem 30,8. Noví medailoví plavci se objevili i mezi bratry Pastorovými. David Pastor plaval na 50 P zároveň s bratrem Patrikem a o pár sekund dřív si vyplaval své stříbro.

Mezi starší plavce se již řadí Chlopčíková Karla (2003), která si odnesla dvě 2. místa za 50 P časem 53,2, 50 Z a znovu stříbro za 50 VZ. V závěsu jí byla Ličmanová Klára, která získala 2x bronzovou medaili za tytéž disciplíny. Holinka Daniel získal 3. místo za 100 VZ.

Sourozenci Kodajkovi obhájili znovu své prvenství a dovezli si dohromady 8 medailí. Terezka dvě zlaté medajle z 50 a 100 VZ, a dvě stříbrné z 50 P a polohového závodu. Matěj získal jednu zlatou za 50 P a tři stříbrné medaile za 50, 100 VZ a polohový závod.

PO delší době si zaplaval pro zlaté 1. místo i Ličman Šimon v disciplíně 50 P. Další plavci, jmenovitě Šindlerová Bára, Kaspar Štěpán a Natálie Nepožitková si vyplavali stříbrné medaile. Tréninkové jednotky jsou 5x týdně pro závodní dráhy, po dvou hodinách a už je to cítit. J

Letošní Velká cena Třinecka byla úrodná. Přinesla celkem 26 medailových umístění. Což už je moc hezké. Žlutá klubová trička začala zářit ve velkém na stupních vítězů. Byly to přátelské závody, kde se naši malí i velcí sportovci porovnali s jinými oddíly. I ti, kteří neměli umístění, měli své velké osobní rekordy. Často jen o několik sekund. Velká část našich malých i velkých sportovců trénuje na suchu i individuálně a vše se zúročuje. Věříme, že tyto závody všechny povzbudily a těšíme se na další!

Zveme všechny děti a mládež, kteří chtějí zkusit svůj volný čas věnovat sportu, vyzkoušejte tento mokrý sport a přijďte mezi partu skvělých dětí i dospělých.