Info pro naše vodáky

Ahoj!

Moravice leták

Jsme rádi, že se účastníte naší akce, níže naleznete informace k hladkému průběhu celé akce.

Vyzvedneme vás na ul. Jiřího z Poděbrad u bazénu v sobotu v 7:00. Poté přejedeme do cíle splutí, kde si necháte věci na převlečení (více info k tomuto níže) a vydáme se na start.

 

Plán akce:

So:      7:00      odjezd směr Kružberk

8:30 – 10:00    příprava materiálu, instrukce k splutí, ukázka záchrany a další užitečné informace.

10:00 – 15:00   splutí do kempu v Podhradí (14 km, cca 4 hodiny). V polovině úseku se zastavíme na občerstvovací zastávku (nápoje všeho                                        druhu, párky, guláš…).

Po splutí vás po převozu auta (toto zabere cca hodinu) převezeme na místo vašeho ubytování, pamatujte proto prosím na věci na převlečení, které si necháte v cíli. Toto využijete i další den.

Ne:     10:30    odjezd z místa vašeho ubytování (mějte už prosím vše sbaleno, nebudeme zajíždět zpět).

12:00 – 17:00  splutí z kempu do Branky u Opavy (22 km, cca 5 hodin), poté sbalení materiálu a odjezd.

.

Časový průběh je orientační, může se vzhledem k okolnostem měnit, o všem se zavčas dozvíte.

 

Co s sebou:

Na splutí od nás dostanete neopren a vodáckou bundu. Pod tuto vrstvu doporučujeme si vzít plavky či termoprádlo. V případě koupele nebudete sice sušší, v neoprenu a bundě ve spojení s termoprádlem neprochladnete. Jako obuv do vody je ideální spojení klasických šněrovacích tenisek s neoprenovými ponožkami či přímo neoprenová obuv. Neoprenové ponožky ani boty s ohledem na hygienické poměry nepůjčujeme, můžete si je od nás koupit, dejte nám prosím dopředu vědět vaši velikost, ať jsme na vás připraveni. Vše si můžete vyzkoušet, když vám nebude sedět, nemusíte nic odebrat 🙂

V cíli je pak nejlepší mít dostatek teplého prádla na převlečení a přezutí, nezapomeňte i na nějakou tu pláštěnku či nepromokavou bundu. Vše mějte prosím dopředu připraveno v tašce, tyto věci vždy zůstanou v cíli splutí. Nejlépe si proto vezměte dvoje oblečení i boty, první den se budete převlékat do neoprenů až pod přehradou. Můžeme mít i chladné počasí, proto nezapomeňte i na něco teplého do termosky.

Drobné věci jako doklady, svačinu pití (případně i termosky, ty ale budou volně v lodi, proto mějte nachystán nějaký popruh či provázek na zajištění) atd. si můžete během splutí nechat ve vodotěsných vacích, které budou v bezpečí na lodi instruktorů.

 

Výše uvedený program se může změnit vzhledem ke stavu vody a jiným nepředvídatelným okolnostem.

Akce se každý účastní na vlastní nebezpečí.

Akce se řídí smluvními podmínkami Sportovního-klubu.cz, občanského sdružení.

Řiďte se prosím pokynů našich instruktorů, jde nejen o vaši bezpečnost ale i o bezpečnost ostatních a pohodový průběh celé akce.

 

Těší se na vás naši instruktoři vodní turistiky a raftingu:

Petr Konečný

Petr Goldmann