Runda IV – Polský Těšín

V sobotu 18.5. 2013 se náš oddíl opět zúčastnil závěrečné 4. rundy závodů s názvem –  Zawody Pływackie „Sobota w Cieszynie“  Jak napovídá název jedná se o mezinárodní bodovací závody, které pořádá plavecký oddíl MTP Delfin Cieszyn v Polsku. Za náš oddíl soutěžili Karla Chlopčíková roč. 2003, Vendula Janáčková roč. 2002, Matěj Pajtl roč. 2002 a Daniel Holinka roč. 2001.

Závěrečnou 4. Rundu zahájily děvčata disciplínou 50 metrů motýl, ve kterém v úžasných časech soupeřily obě naše plavkyně. Venda si zaplavala v čase 40:70 pro celkové 3. místo a Kája v čase 41:04 pro celkové 4. místo. “ Bramborová“ medaile Káju trošku namíchla a popíchla v další disciplíně 50 prsa, kterou obě plavkyně plavaly opět spolu k vynikajícímu výkonu a osobáku 43:47. Venda byla v čase 45:76 na luxusním 2. místě.  Naše žlutá trička, díky Káji a Vendě krásně rozsvítila stupně vítězů.

Matěj poprvé ve své závodní kariéře plaval náročnou trať 400 metrů volným způsobem.  Jeho počáteční obavy z neznámého se nepotvrdily a svým nádherným výkonem v čase 06:03:90 nedal svým soupeřům žádnou šanci a vyplaval si zlatou medaili.

Danek zabojoval v závodě na 50 metrů prsa a v čase 47:05 doplaval na 7. příčce. I tak, v takové konkurenci, skvělé!

Závěrem bychom chtěli vyzdvihnout celkové 4. místo Káji Chlopčíkové v bodovém hodnocení všech čtyř rund se ziskem 957 bodů. Bronzový pohár Káji utekl jen o vlásek. Příští rok má ovšem obrovskou šanci na tzv. bednu, protože přestupuje do jiné věkové kategorie a bude v ní plavat s mladšími. Držíme pěsti!

Galerie

Není možné přidávat komentáře.