Letní pohár ČR 10-letých v Karviné

Letošní největší plaveckou soutěží v plavání Pohár České republiky pro ročníky nar. 2003 se konal v Karviné ve dnech 22. 6.- 23.6. 2013. Zúčastnili se jí nejlepší plavci z 36 oddílů z celé Moravy a východních Čech nominovaní z meziokresních a krajských kol.

Naši plavci jsou srovnatelní s nejlepšími plavci z celé ČR. Na letošní Letní pohár se probojovalo 6 našich plavců.
Za Plavecký oddíl Frýdek-Místek to byli Petr Mrázek, Jakub Laník a Karla Chlopčíková. Na úvod těchto prestižních závodů zazněla státní hymna ČR, která zklidnila desetileté neposedy a zcela jistě dojala dospělé. Vzduch byl nabitý energií a odvahou mladých sportovců.
Naši závodníci už svojí účastí se dostali ve své kategorii mezi sportovní elitu a svými výkony to jen potvrdili. Petr Mrázek plaval 50m prsa a obsadil skvělé 7. místo, Jakub Laník se probojoval na Pohár do čtyř disciplín ( 50 kraul,100m polohový závod,50m motýl a 50 m znak) a obsadil 21. až 25. místo. Jeho perfektně zvládnuté plavecké styly nenechaly v klidu milovníky tohoto sportu.
Největším želízkem v ohni s nasazeným nejlepším časem v závodě byla na 50 m prsa Kája Chlopčíková, která tuto disciplinu doplavala ve skvělém čase na celkově 2. místě. V dalších disciplínách posbírala čtyři bronzové medaile na 50m kraul, 100 m prsa, 50 m motýl i náročné trati 200m polohový závod a ještě úžasné 4. místo na 100m motýl.
Že jsou naši plavci i kamarádi a přátelé svědčí mnohé. Jakub Laník, když viděl, jakou krizi Kája má před začátkem, protože neměla v pořádku své plavecké brýle, neváhal. Gentlemansky půjčil svoje se slovy uklidnění, že vše zvládne, a ať si vezme ty jeho. Přinesly stříbro a čtyři bronzové medaile!
„ Kubo, moc děkujeme…!“ Vzkazuje Kája.
Že to vše byl obrovský stres a vypětí dokumentuje i pár fotografií z Prostějova… Fotogalerie Letní pohár 11 letých.
Teď už odpočinkovým tempem doplaveme do konce roku a všem krásné prázdniny!
Ještě jednou veliké poděkování rodičům i trenérům, kteří každý svým dílem, tréninkem zúročili talenty.