XXXVII. ročník VC Třince

V sobotu 16. 11. 2013 jsme se vydali jako velká skupina do Třince.

Velká cena Třinecka je tradiční závod pro děti, kde se každý rok všichni moc těšíme. Setkali jsme se se spřátelenými oddíly Polského Cieszyna, Bohumína, Třince. Letos jsme jeli s 36 plavci. Jedna část autobusem, další auty.

Po rozplavbách začaly krátké disciplíny na 25 VZ. Zde si zaplavali naši noví nejmladší naši plavci jako Chlopčíková Alenka, Tkadlecová Amálka a Lednická Helenka. Apolenka Fuková zažila první svou nepříjemnou zkušenost na závodech. Peripetie s brýlemi ji odsunuly na 11. místo. Statečně ale doplavala a nevzdala se! Hlášky našich nejmladších a jejich vzájemné povzbuzování nám dodávalo enerigii a chuť znovu a znovu se pouštět do nových soubojů. Když doplavala Verunka Franková, chytila ji malá Apolenka a utěšovala… “nic si z toho nedělej, jsi poslední…jako já!” 🙂 Rodiče, když místy viděli, jak nejmladší s místy obtížemi doplavávají dali mezi zlepšováky nápad, se zmrzlinovým stánkem na konci každé dráhy. No proč ne! Jen nevíme, zda by to pořadatelé schválili. Dáme doporučení na vylepšení dalšího  ročníku!

Pokračovaly disciplíny na 50 VZ pro starší plavce, kdy byl úspěšný a stříbrný Matěj Pajtl, Janáčková Vendulka a po delším čase i zaplavala s námi i Terezka Kodajková. Obě si vyplavaly stříbrnou pozici. Šimon Ličman obhájil bronz v této kategorii. Karla Chlopčíková si zaplavala pro své zlato!

V nejmenších kategoriích na 25 P závodili naši nejmladší. Náš Tomáš Mrázek (2007) a Apolenka Fuková (2007) byli velice úspěšní! Tomášek získal krásné 3.  místo a Apolenka svou první zlatou medaili. Alenka Chlopčíková se krásným, pohodovým stylem zasloužila o svou bronzovou medaili.

Na 50 P starších žáků si vyplavali stříbrnou medaili Ličman Šimon a Karla Chlopčíková, bronz získal i náš Matěj Kodajek, Ličmanová Klárka a Samuel Chlopčík. Blahopřejeme.

V disciplíně na 100 VZ své zlaté umístění si vyplavala Karla Chlopčíková a Matěj Pajtl, Štěpán Kaspar získal 2. místo ve své kategorii a Vendulka Velká si odvezla domů bronzovou medaili.

Závodní den pokračoval disciplínou na 25 Z, 50 Z, kde si Vendulka Janáčková zaplavala pro své zlato a Terezka Kodajková pro bronz.

Hlavní disciplínou byl polohový závod. Zlato z této kategorie si odvezl Matěj Pajtl a naše Katka Fuková. Stříbrní byli Jakub Laník a Janáčková Vendulka. Milence Mückové jen o kousek utekla bronzová medaile. Měla však skvělý osobní rekord.

Všichni plavci byli jedineční! I další jako Filip Haška,  Verunka Franková, Lucie Blahutová, Petr Janíček, Adam Šimík, Tomáš Drozd, Oskar Ondráček, Míša Matusíková, Míša Tůmová si zlepšili své tréninkové časy. Snaživý Ondrášek Zámorský, Natálka Dorociáková, Mrázek Petr, Anna Röschlová, Kupcová Anna, Natálka Nepožitková, Šírová Dominika nebo Nikol Vojtovičová. Ti všichni ukázali, že jsou bojovníci a dávali do všech disciplín vše. Znovu budeme trénovat. Že je plavání dřina všichni ví.

My dospělí fandící o tom víme své…extendere, repetare! 🙂

Celkem 23 medailových umístění a šest 4. míst. Atmosféra byla skvělá, takže se těšíme na další ročník a naši závodní plavci na oblastní závody v Opavě.

Fotogalerie