Pentathlon a naše vlaštovky

Dne 27. 4. 2014 se zástupci Plaveckého oddílu Frýdek-Místek Matěj Pajtl, roč. nar. 2002 a Karla Chlopčíková roč. nar. 2003 zúčastnili Jarní ceny Prahy – 2. kola Českého poháru mládeže 2014 v pentathlonu. Tohoto závodu na celostátní úrovni se mohli zúčastnit pod záštitou Lašského sportovního klubu  Frýdek-Místek, jenž je v tomto sportovním odvětví registrován.

Oba naši závodníci museli v jeden den absolvovat nejprve přesun do Prahy v brzkých ranních hodinách, poté v krásně nově zrekonstruovaném bazénu na pražské Julisce (Dukla Praha), který není mimochodem veřejně přístupný a je určen jen pro sportovce Dukly Praha, absolvovat nejprve trať 100 metrů volným způsobem. Zde ukázali své kvality, které nabyli v trénincích našeho Plaveckého oddílu Frýdek Místek a vyplavali si ve vynikajících časech (osobních rekordech) Matěj – 1:09,35.   

1. místo a Kája 1:11,65   4. místo v plavecké části, a své následné umístění v další disciplíně běh na 1000 metrů, jenž se vybíhá s hendikepem dosaženým v plavání.

Matěj tudíž na trať, která byla vsazena na krásný atletický ovál Dukly Praha, kde trénuje naše atletická špička, vybíhal jako první s velkou rezervou. Někteří z jeho soupeřů doufali, že naleznou Matějovu slabinu alespoň v běhu a stáhnou jeho náskok, ovšem Matěj svůj náskok na všechny soupeře ještě zvýšil a v nejlepším čase  3:21,20 s obrovským náskokem 22 vteřin celkově zvítězil.

Kája vybíhala s jistým hendikepem jako čtvrtá na náročnou kilometrovou trať, se kterou se s bojovností jí vlastní porvala a dosáhla na krásné celkové 8. místo.

Naši závodníci tak ukázali, že umí nejen skvěle plavat, ale také zaběhnout tak náročnou disciplínu, jakou je trať na jeden kilometr. Tento úspěch je jistě pobídne k dalším účastem v Poháru mládeže v pentathlonu a rovněž k boji o kvalitní umístění na mistrovství ČR v této disciplíně, kterou si doplňují volné dny mezi plaveckými závody.

Pajtl Dalibor

Video