Zimní pohár ČR 11letého žactva na naši plavci

Výsledky

Galerie

Video 

Dvě bronzové medaile ze Zimního poháru

 

Ve dnech 5. – 6. prosince 2014 se v Brně-Lesné uskutečnil Zimní pohár ČR jedenáctiletých – Morava v plavání. Těchto závodů se zúčastnilo 40 plaveckých oddílů z pěti moravských krajů. Jsou to závody nejvyšší úrovně pro tuto věkovou kategorii, všichni závodníci se museli kvalifikovat na tyto závody systémem okresních a krajských závodů.

Naší nejúspěšnější plavkyní byla tradičně Karla Chlopčíková, která vybojovala dvě cenné bronzové medaile! První bronz získala hned ve své první disciplíně 50 metrů volným způsobem časem 31,5 sekundy. Zvítězila Hana Marciánová z Komety Brno, následovaná Karolínou Černou z Fakultního klubu Brono. O třetí místo soupeřilo šest plavkyň a nakonec byla nejúspěšnější Karla Chlopčíková. Závodnice na třetím až osmém místě doplavaly v rozmezí 0,5 sekundy!

Ještě dramatičtější průběh měla disciplína 100 metrů prsa. O první dvě místa se podělila Magdaléna Osadníková z Krnova a Martina Páleníková z Klubu plavecké školy Krokodýl Brno. O třetí místo soupeřila Karla Chlopčíková a Petra Binderová z Klubu plaveckých sportů Opava. Obě děvčata finišovala ze všech sil a dohmátla téměř současně. Po kratší poradě obou cílových rozhodčích jsme uslyšeli kýžený verdikt – Karla skončila o dohmat třetí

Kromě těchto dvou medailových umístění získala Karla v Brně ještě dvě čtvrtá místa v disciplínách 100 Polohový závod a 50 metrů Motýlek. Dvě pátá místa získala v disciplíně 100 metrů Motýlek a 200 metrů Polohový závod.

Druhý závodníkem našeho oddílu, který se úspěšně zúčastnil těchto závodů, byl Petr Mrázek. Petr se specializuje na prsové disciplíny. Nejlepšího umístění dosáhl v disciplíně 100 metrů prsa, kde skončil na 10. místě. V disciplíně 200 metrů prsa si zlepšil svůj nejlepší osobní výkon o více než 4 vteřiny, přesto to nestačilo více než na 13. místo. Poprvé se Petr kvalifikoval na Poháru do jiné než prsové disciplíny – v disciplíně 100 metrů Polohový závod skončil 28. s časem 1:38,4.

Naším třetím želízkem v ohni měl být Jakub Laník, který si bohužel poranil kotník a nemohl se tak těchto závodů zúčastnit. Určitě se chtěl také porovnat s nejlepšími závodníky této věkové kategorie.

Naši plavci splnili své předsevzetí, které si před závody dali – Karla umístění na stupních vítězů a Petr umístění do 10. místa. Děkujeme všem trenérům Plaveckého oddílu Frýdek-Místek za jejich čas a energii, kterou dávají do trénování našich plavců. Karle a Petrovi blahopřejeme a přejeme jim hodně dalších sportovních úspěchů.