Zimní okresní přebor nejmladšího žactva v Kopřivnici

Na stupních vítězů se žlutily naše dresy

Netradičně v pondělí se konal v Kopřivnici Zimní okresní přebor nejmladšího žactva 2015 pro ročníky 2006 a mladší. Kromě našeho oddílu se závodů zúčastnily další plavecké oddíly našeho regionu z Kopřivnice, Nového Jičína, Frenštátu pod Radhoštěm, Havířova a LSKFM.

Tyto závody jsou určeny pro nejmladší plavce, k vidění byli dokonce dva borci ročníku 2010, tj. měli necelých 5 let. Všichni závodníci mohli startovat pouze ve dvou disciplínách s ohledem na svůj věk.

Závody byly pro naše barvy neobyčejně úspěšné, všichni !! Naši borci získali alespoň jedno medailové umístění. Všichni si zažili, jaké je to stát na stupních vítězů.

Obě své disciplíny vyhrál Matěj Saksa (2006), který zvítězil v na 50 metrů Prsa a na

50 metrů Znak. Výrazně dominoval v obou disciplínách, druhého v pořadí porazil o 8,7 vteřiny, resp. 4,4 vteřiny. Matěj předvedl velké zlepšení osobního rekordu v obou disciplínách, na prsa to bylo o 6 vteřin! Matěj je jedním z velkých příslibů do budoucnosti našeho oddílu.

Stejně úspěšná byla Apolena Fuková (2007), která rovněž neokusila hořkost porážky. Vyhrála disciplínu 25 metrů Prsa a jako jediná závodnice svého ročníku absolvovala i nejtěžší plaveckou disciplínu – Motýlek. Nadělila si tak pěkný dárek k svému svátku.

Naše další závodnice Alena Chlopčíková (2006) opět ukázala svůj krásný plavecký styl a vyhrála v disciplíně 50 metrů prsa. Nádherný souboj o vítězství svedla s Amálkou Tkadlecovou (2006) v disciplíně 50 metrů motýlek. Amálka po celý závod vedla, Alenka dotahovala, snižovala náskok soupeřky, ale o dohmat uhájila své vítězství Amálka. Obě děvčata zlepšila své maxima o více než dvě vteřiny a opět se ukázalo, že vzájemným soupeřením se plavci posouvají dopředu. Obě sklidily velký potlesk všech přítomných. Amálka si tak vynahradila nepopulární čtvrté místo, které získala v disciplíně 50 metrů znak.

Krásné druhé místo vybojovala Helena Lednická (2006) v disciplíně 50 metrů Prsa a posunula se své osobní maximum o dvě vteřiny. Společně s Alenkou Chlopčíkovou tak porazily všech dalších 11 děvčat. Výrazné zlepšení osobního rekordu v disciplíně 50 metrů volný způsob ale stačilo pouze na 6. místo.

Našimi nejmladšími závodníky byli Nikol Šajtarová (2008) a Eduard Fránek (2008). Oba vybojovali svá první medailová umístění v disciplíně 25 metrů prsa, Nikol byla druhá a Eduard skončil třetí. Eduard byl rovněž důležitým členem naší štafety, kdy plaval třetí úsek. Tréma a odpovědnost ho svazovala více než při individuálním startu, ale po statečném výkonu svůj úkol zvládl na výbornou.

Další medailové umístění pro naše barvy získal Tomáš Mrázek (2007), který skončil třetí v disciplíně 25 metrů prsa. Druhé umístění na stupních vítězů mu uniklo jen těsně na   25 metrů volný způsob, kdy skončil 5. pouhých 0,8 vteřiny od bronzu.

Pod stupni vítězů tentokrát skončili Adéla Klančíková (2006) a Ondřej Neuwirth (2007). Adélka se velmi zlepšila v disciplíně 50 metrů Volný způsob (o šest vteřin), ale ani to nestačilo na lepší než 7. Místo. V disciplíně 50 metrů skončila pátá. Ondra absolvoval své první závody, ale přesto bojoval s těmi nejlepšími. Neoblíbené 4. místo získal v disciplíně 25 metrů prsa.

Zlatým hřebem pondělního podvečera byly štafety. Skoro už tradičně vybojovala naše děvčata 1. místo ve složení Amalie Tkadlecová, Adéla Klančíková, Helena Lednická a  Alena Chlopčíková). Ani kluci se nenechali zahanbit a obsadili třetí místo ve složení Tomáš Mrázek, Ondřej Neuwirth, Eduard Fránek a Matěj Saksa.

Závěrečné vyhlášení vítězů bylo poznamenáno technickými problémy při tisku diplomů, takže jsme se loučili s parafrázovaným citátem z jednoho českého filmu: „Přátelé, kamarádi, my vám diplomy pošleme!!“ Obrovská gratulace všem!

Děkujeme všem závodníků a rodičům za účast na těchto závodech a výbornou reprezentaci našeho oddílu. Dále bych chtěl poděkovat našim trenérům a trenérkám za to, že se věnují našim dětem.

Napsali o nás : plavci

3030_OKRESNÍ_PŘEBOR_NEJMLADŠÍHO_ŽACTVA

Děkujeme za akci a rychlou reakci! 🙂