Liga nejmladších žáků v Kopřivnici – 6. 6. 2015

V SOBOTU 6. 6. 2015 SE V KOPŘIVNICI KONALA LIGA NEJMLADŠÍHO ŽACTVA.

Po týdnu se naše výprava vydala znovu do Kopřivnice. Teď do boje o medaile pro nejmladší žáky. Malí plavci z plaveckých oddílů Kopřivnice, Komety Brna, KPS Opavy, Nového Jičína, Frenštátu pod Radhoštěm Rožnova pod Radhoštěm a z Frýdku-Místku si vyzkoušeli sportovní nadšení a euforii. Plavecký oddíl Frýdek-Místek postavil na start 8 registrovaných plavců a 8 úplných nováčků.

Zlato jsme tentokrát nevybojovali. Ale přivezli jsme 8 stříbrných a 4 bronzové medaile. Pár čtvrtých a pátých míst je příslibem budoucích úspěchů. V silné konkurenci velké výpravy z Brna naši malí zabojovali statečně a mnozí do závodů vložili nejen sílu a naučené dovednosti z tréninků, ale také srdce. Benjamínkem našeho družstva se stala Rebeka Egertová (2009), která sice ještě nechodí do školy, ale na těchto závodech vybojovala dvě stříbrné medaile v disciplíně  25  Z a 25 P! Rebeco blahopřejeme.

Nováčkem byl Magnusek Nikolas, Kochová Viktorie, Polachová Klára, Austová Andrea a Blažková Gabriela. Pro tyto děti to byly první větší plavecké závody, ostudu neudělaly a jsou to nadějní plavci našeho oddílu.

Všichni si přivezli cenné zkušenosti a mnozí velké osobní rekordy.

Z ročníků 2008 byla úspěšná Renatka Tobolová, která si v disciplíně 25 M vybojovala bronzovou medaili. 25 P plavala Renatka,  jak o život a dostala se v silné konkurenci na 5. místo, jen vteřinka ji chyběla do medailového umístění. Renatko, jen tak dále, zlepšení bylo velké! J

Ročník 2007 už plaval 50ky. Nejúspěšnější byla i přes svůj zdravotní handicap Apolenka Fuková. Přesto získala 2. místo v disciplíně 50 P a na motýlkové trati byla čtvrtá. Karolína Kišová se umístila v disciplíně 50 M na bronzové příčce. V dalších svých disciplínách skončila čtvrtá. Ondra Neuwirth výrazně zlepšil své osobní rekordy, ale na umístění to nestačilo.

Smolařem našeho družstva se stal Tomáš Mrázek, který dvakrát obsadil nepopulární čtvrté místo a to v disciplínách 50 M a 50 P. Nevadí Tome, osobní rekordy tam jsou. Příště!!! J

S nejsilnější konkurencí se rvali o umístění plavci 9ti-letí (ročník 2006). Kometa Brno přivezla do Kopřivnice skvělé plavce. A naše 2006ky musely zabrat o něco více než před týdnem.

Ocenění získal Matěj Saksa. Ve své nejlepší disciplíně 50 P skončil stříbrný o dohmat.  Byl to nádherný souboj! 2. místo Matěj obsadil i na 50 M a 50 VZ. S těžkou konkurencí se musela porvat i děvčata. Helena Lednická a Alenka Chlopčíková na 50 M obsadily 2. a 3. příčku. Opět, jako před týdnem, zabojovala Adéla Klančíková na 50 P, i tuto sobotu stála v Kopřivnici na bronzovém stupínku. Amálka Tkadlecová, coby nejdrobnější z týmu také bojovala a svým jasně vymezeným stylem se s tratěmi popasovala suverénně. Zatím to, ale na stupně vítězů nestačilo. Děvčátka, jste velké bojovnice! J

Den to byl velmi rychlý, mnozí spěchali ke sledování tenisového finále, někteří ještě do areálu kopřivnické Tatry, která tento víkend pořádala dny techniky. Na závěr závodů naše holčičí štafeta ve složení Alenka Chlopčíková, Renatka Tobolová, Klárka Polachová a Helenka Lednická vybojovala stříbrnou medaili a holky hrdě a s úsměvem odcházely do šaten.

Tyto závody ukázaly, že i naši nejmladší závodníci mohou směle konkurovat závodníkům z ostatních oddílů, že naši trenéři odvádějí skvělou práci a že se budeme radovat z vítězství našich plavců i v budoucnosti.

Napsali : Tobolová Barbora, Mrázek Vojtěch