MOPŽ – Karviná 6. a 7. 11. 2015

Meziokresní přebor žactva Karviná 6. – 7. 11. 2015

Po půl roce opět v karvinském bazénu odstartoval postupový maraton závodů, který bude v prosinci završen mistrovskými pohárovými kláními.

Do Karviné se vydali téměř všichni naši závodníci roč. 2006 – 1998, jen naše tradiční opora Karla Chlopčíková si tentokrát pro nemoc udělala závodní pauzu a se soupeřkami se tak napřímo popasuje až na oblastních přeborech (MOPŽ jsou jedním ze způsobů jak se na OPŽ kvalifikovat, lze se ale přihlásit i výkony dosaženými na ostatních závodech registrovaných českým plaveckým svazem uskutečněnými v období od posledního mistrovství ČR).

Benjamínky tentokrát byli osmiletí Apolenka Fuková a Tomášek Mrázek, kteří sbírali cenné zkušenosti, zlepšovali svá osobní maxima  a nasávali závodní atmosféru.

Devítiletiletí Amálka Tkadlecová, Alenka Chlopčíková, Helenka Lednická, Adélka Klánčíková, Gabča Blažková a Matěj Saksa bojovali i o kvalifikaci na OPŽ. Děvčata zlepšila mnohá osobní maxima, velmi nadějné byly zejména výkony Helenky na 100Z a Alenky na 100P. Sestavili jsme i štafetový tým roč. 2006 a předvedené výkony na 4x50VZ a 4x50PZ jsou velkým příslibem do budoucna. Matěj se neztratil v konkurenci starších plavců a blýskl se dvěma třetími místy na tratích 50 a 100 prsa.

Kvartet našich děvčat roč. 2005 si opět zlepšil výkon v polohové štafetě a v konkurenci starších soupeřek získal skvělou čtvrtou příčku. Každá z již ostřílených závodnic získala i individuální medaili, Lucka Blahutová byla třetí na 50P, Miška Tůmová třetí na 100VZ, Verča Fránková zvítězila na 50M a získala i dvě třetí místa na 100OPZ a 100M a Kačka Fuková si odvezla 5 druhých příček za výkony na tratích 200VZ, 50VZ, 200OPZ, 50Z a 100VZ. Desetiletí kluci ukázali skvělé pokroky, Samuel Chlopčík získal stříbro na 100Z, Martin Polach vyhrál disciplínu 50M a Adam Andrle byl dvakrát druhý na 100P a 100OPZ.

Oba naši zástupci roč. 2004 se rozhodli vyzkoušet náročné vytrvalecké tratě. Šárka Tobolová plavala 800VZ, 400VZ a 200Z a na nejdelší z nich získala druhou příčku, Antonín Vika si dal 200VZ, 800VZ a 200Z a vybojoval zasloužené zlato v sólové osmistovce.

Adélka Neuwirthová (roč. 2003) zahájila svou závodní kariéru až letos a v Karviné si stanovila své první osobní rekordy. Petr Mrázek si vyplaval třetí příčku na trati 200P. Jakub Laník prokázal plaveckou všestrannost ziskem třetího místa v disciplíně 100OPZ a přidal ještě druhou příčku za 100M.

Mezi třináctiletými jsme měli dvě „želízka v ohni“. Klára Ličmanová si vyplavala třetí místo na 200VZ a na dvojnásobné trati 400VZ při závodní premiéře skvělým časem vybojovala druhou příčku. Vendula Janáčková posbírala pět prvních míst v disciplínách 100P, 100OPZ, 100Z, 200Z a 200P, skvělou bilanci doplnila ještě třetí příčkou na 50VZ.

Mezi nejstaršími plavci nás reprezentovaly také dvě dívky, Michaela Matusíková získala dvě druhá umístění na trati 100P, 50VZ, Jana Kouláková přidala další stříbro na 100OPZ a obě dvě spolu s Vendy Janáčkovou a Klárkou Ličmanovou vytvořily štafetu, která v závodě na 4x50VZ vybojovala pro naše barvy prestižní vítězství.

Letošní podzimní MOPŽ jsou tedy minulostí, známe vítěze, víme, jak na tom momentálně jsme a co je potřeba ještě vylepšit tak, aby naše další závody např. oblastní přebory v Karviné a Opavě byly pro nás neméně úspěšné.

Díky moc všem zúčastněným, kteří se nebáli zabojovat, trenérům, zázemí za podporu a společnosti DISTEP, která podpořila letošní startovací závody! 🙂

P.S. Kdo má fotky, posílejte na   i.licmanova@centrum.cz    Děkuji! 🙂

P.S. 2: Postrádá se od pátku jedno oddílové triko vel 158, na etiketě podepsané POLY, výměnou se nabízí čistější novější nepodepsané vel M. 🙂