50. let výročí akvabel v Olomouci

V sobotu 19. 12. 2015 v čase před svátečním jsme se vydali za našimi trenérkami a akvabelkami do Olomouce. Družstva SKUP Olomouc předvedla jedinečné vystoupení a zanechala v nás hromady inspirace a nové energie. Olomoucký oddíl synchronizovaného plavání patří mezi čtyři největší kluby v České republice a pravidelně se účastní domácích i mezinárodních soutěží.

Vystoupení, které trvalo hodinu a půl bylo tak okouzlující, že jsme jeli domů, jako ve snách. Synchronizované plavání tam má již velkou tradici a trenérky, které nás vždy s očekáváním přijaly se i teď ukázaly, jako osobnosti, které si zaslouží chválu a obrovské poděkování! To co předvedly jejich svěřenkyně nebylo jen ukázkou toho nejlepšího za 50. let jejich práce a dřiny, ale přehlídkou krásy a dokonalosti.

Skladby v moderním stylu, The Prodigy, Shakira nebo hudba Michaela Jacksona, Kobra 11, popř. Mrazíka pro nejmladší družstvo rozezněly obrovský 50 m bazén. Mnohým se husí kůže měnila v setrvalý stav. Přes songy francouzské, italské hudby a mnohé jiné se rozeznívaly plaveckým stadionem tóny putování celým světem při hromadném vystoupení 32 akvabel. Choreografie takové skladby byla nesmírně náročná a patří již mezi tradiční kvalitu klubu Univerzity Palackého.

Závěr celého vystoupení gradoval na motivy skladby Bedřicha Smetany Vltava. Noční vystoupení za světel svíček, nápaditá světelná šou s malým andílkem na závěr uprostřed bazénu byl překrásným vyvrcholením. Závěrečné představení všech družstev a trenérek byl parádní sváteční tečkou spolu s jejich evropskou závodnicí Eliškou Skácelovou.

Kdo by měl zájem 7. ledna 2016 bude na ČT 4 sport v regionech – záznam vystoupení, a dokonce mluví, jako nejdéle trénující trenér… Jitka Bezděková.  30 let jako trenér a před tím ještě 6 let plavkyně a závodnice. Moc děkujeme za náramný zážitek a přejeme jak olomouckým, tak našim milým akvabelkám a jejich trenérkám překrásné sváteční dny! Děkujeme i Lindě Fleškové za její pečlivou práci, vedení a koordinaci všech družstev a možnou dokumentaci v našem albu.

Všem zasloužený odpočinek a hromady pohádek! 🙂

Fotogalerie

Rozhovor