Zimní pohár ČR 10 letí – stříbrná a bronzová štafeta pro POFM

Z Poháru ČR desetiletých jsme přivezli stříbro a bronz!

Druhý adventní víkend (12. -13. 12. 2015) se naši desetiletí reprezentanti, kteří se kvalifikovali výkony z oblastních přeborů, vydali na vrcholný závod sezóny – zimní Pohár ČR. Ten se tentokrát konal v krásném plaveckém areálu Laguna v Třebíči. Mezi více než 190 závodníky ze 40-ti klubů z Moravy, Vysočiny a Východních Čech se našich 6 borců rozhodně neztratilo.

Martin Polach bojoval na třech kraulových tratích. Na 50VZ si zlepšil osobní rekord na hodnotu 38,5s a získal 26. příčku, na 100VZ byl časem 1:29,2 32. a na 200VZ za 3:22,7 21.

Adam Andrle skvěle zvládl prsové disciplíny, 50P zaplaval za 49,4s a obsadil 14. příčku, na 100P za nový osobní rekord 1:47,0 získal dokonce výborné 12. místo. Náročný závodní program doplnil ještě pěknými výkony na 50VZ, 100OPZ a 50Z a ukázal tak svou všestrannost.

Lucie Blahutová plavala celkem 4 disciplíny, nejlépe jí vyšly tratě 50P a 100P, kde za 48,9s resp. 1:45,7 získala 22. a 23. příčku. Na 50VZ a 100 OPZ se umístila ve třetí desítce závodnic.

Veronice Fránkové se vydařil úvodním závod na 100M, kde za čas 1:33,8 získala krásné 6. místo a i na poloviční trati 50M časem 43,7s skončila 11. Únava trochu poznamenala její další individuální výkony na polohových tratích, ale naše houževnatá závodnice nepodlehla a bojovala dále skvěle zejména ve štafetových závodech.

Kateřina Fuková prokázala znovu rostoucí výkonnost, zlepšila všechny nominační výkony, na trati 200VZ krásným výkonem na trati sahala po medailovém umístění a za osobní rekord 2:46,9 získala nakonec  4. místo.  Na tratích 50VZ, 100VZ a 200 OPZ dobyla další cenná umístění v první desítce, na 50Z skončila 16.

Nejvíce se tenkrát dařilo Michaele Tůmové, zaplavala si 4 individuální osobní rekordy, v disciplínách 50VZ a 50M vybojovala báječná 6. místa za časy 34,6s a 39,9s. Na 200VZ skončila v čase 2:53,4 9. a 100VZ zaplavala za 1:19,6a obsadila 13. příčku.

Velikou odměnou za tréninkové úsilí a závodní vervu se staly pro naše děvčata i tentokrát štafetové závody. Na 4x50PZ si zlepšily rekord na hodnotu 2:48,7 a Na 4x50VZ dokonce o 4,9s na skvělých 2:26,9 a odvezly si z Poháru ČR bonzovou a stříbrnou medaili.

Všem účastníkům moc děkujeme za předvedené výkony, statečnost a týmového ducha, který prokázali. Ať nás nabyté zkušenosti posílí do budoucích zápolení. Krásný Advent a Vánoce!