Těšínský plavecký meeting MarioSport – 2. kolo/Runda II aneb stříbrný pohár a osm medailí

Výsledky tady (přepni na Dzień 2)

Těšínský plavecký meeting MarioSport – 2. kolo/Runda II aneb stříbrný pohár za štafetu a osm medailí

Poslední lednovou sobotu se 10 našich plavců vydalo do polského Cieszyna na těšínský plavecký meeting MairoSport – 2. kolo/Runda II.

První disciplínou bylo 25 m VZ pro ročníky 2007 a mladší, ve které jsme měli 3-násobné zastoupení. Tomášek Mrázek si časem 21,43 sec. vyplaval 10. místo, mezi děvčaty si Apolenka Fuková časem 20,46 sec. vybojovala příčku 7. a Karolínka Kišová ve svém novém osobním rekordu 19,13 sec. dosáhla na 3. místo. Super Kájo! 🙂

Následovala disciplína 50 m VZ. Mezi ročníky 2005+2006 si Adélka Klančíková (46,19 sec. – 27. místo) a Alenka Chlopčíková (44,17 sec. – 22. místo) v konkurenci starších děvčat vylepšily svá maxima, Lucka Blahutová se časem 40,86 sec. umístila na 13. místě. Zbývající 2 děvčata roč. 2005 dosáhla na stupně vítězů – Míša Tůmová (35,15 sec.) na bronzový a Kačka Fuková (34,88 sec.) na stupínek stříbrný. V kategorii roč. 2003+2004 si Kája Chlopčíková časem 30,86 sec. vyplavala také stříbrnou medaili. Za kluky nás v této disciplíně reprezentoval Péťa Mrázek, který se se svým novým osobáčkem 36,26 sec. umístil na 11. místě.

Pokračovalo se disciplínou 25 m prsa, opět nás zastoupili všichni 3 borci roč. 2007. Tomášek si o stupínek polepšil a skončil 9. (26,96 sec.), mezi děvčaty se Karolínka Kišová umístila na 13. místě a Apolenka Fuková si vyplavala osobáčkem 24,78 sec. skvělé 2. místo. Blahopřejeme!

Na řadu přišly starší ročníky v disciplíně 100 m Z, ve které jsme měli 4členné zastoupení. Za děvčata roč. 05+06 nastoupila Adélka Klančíková (17. místo – 1:54,78), Alenka Chlopčíková (14. místo – 1:50,56) a Kačka Fuková, která časem 1:32,12 skončila těsně na bramborovém 4. místě. Jediný náš mužský reprezentant v této kategorii, Péťa Mrázek, doplaval v čase 1:40,15 na pěkném 7. místě.

Poslední individuální disciplínou byl motýlek na 50 m. Za ročníky 05+06 nastoupila 2 děvčata. Lucka Blahutová si časem 51,09 sec. vyplavala 12. místo a Míša Tůmová časem 41,44 sec. dosáhla na skvělé 2. místo. V kat. 03+04 nás skvěle reprezentovala Kája Chlopčíková, která se časem 35,93 sec. umístila na krásném 3. místě.

Závěr závodů patřil polohovým štafetám. Děvčata sestavily 2 týmy. Mladší štafeta (roč. 07+06) ve složení Adélka Klančíková, Apolenka Fuková, Alenka Chlopčíková a Karolínka Kišová se časem 3:29,90 mezi 13 štafetami určitě neztratila a ukázala bojovného ducha v konkurenci převážně starších ročníků. Starší děvčata nastoupila v nejrychlejší rozplavbě v premiérové sestavě Kačka Fuková, Lucka Blahutová, Míša Tůmová a Kája Chlopčíková. V nádherném souboji si holky vylepšeným časem 2:39,97 vyplavaly krásné 2. místo. Vidět děvčata na stříbrném stupínku s pohárem v rukách byla třešnička na dortu… krásná tečka za dalšími závody.

A co říci na závěr? 22 startů – 16 bodovaných umístění – 8 medailí! Skvělí plavci, skvělé závody – děkujeme a gratulujeme! Samozřejmě i trenérům a všem rodičům. 🙂