VI. ročník – Mokrého Emana na triumf naší Kačky

Prostějovský Eman

V sobotu 9. 4. 2016 se skupina našich mladších plavců zúčastnila již 6. ročníku závodu O mokrého Emana, který se konal v Prostějově. Tohoto závodu se zúčastnilo 221 závodníků z 33 plaveckých oddílů z České a Slovenské republiky. Z původních 17 přihlášených závodníků bylo přijato jen našich 9.

Nejúspěšnější byla Kateřina Fuková (2005), která vybojovala zlatou medaili ve své nejlepší disciplíně 100 metrů Volný způsob. Kačka si zlepšila nahlášený čas o 7 desetin vteřiny, přesto nebyla se svým výkonem spokojená, protože minulý týden si zlepšila osobní rekord na 01:09,84. Kačko, nemůžeš si přece při každých závodech zlepšit osobní rekord. Jsi velkým vzorem pro všechny naše závodníky.

Stříbrnou medaili vybojovala Katka v disciplíně 100 metrů Motýlek a sbírku medailí zkompletovala ziskem bronzové medaile v disciplíně 100 metrů polohový závod.

Helena Lednická (2006) si vytvořila čtyři nové osobní rekordy ve všech disciplínách, ve kterých startovala. Pro Jana Šotolu (2006) to byly první větší závody a Honza si nevedl vůbec špatně. Honzovi rodiče vzali přípravu na tento závod velmi vážně a přijeli do dějiště závodů o den dříve. Honza byl ale přijatý jen na odpolední starty, takže závody pro jeho rodiče i prarodiče byly velmi dlouhé.

V ročníku 2007 nás reprezentovali Tomáš Mrázek, Apolena Fuková a Karolína Kišová. Tomáš se také zlepšil ve všech disciplínách, nejvíce v disciplíně 50 metrů znak o 3 vteřiny. Děvčata byla velmi vyrovnaná, nejlepším umístěním obou závodnic bylo 6. místo. Na motýlku byla lepší Apolenka, ve znaku a kraulu se lépe vedlo Káji. Už se těšíme na váš souboj na oddílových závodech  O pohár primátora města Frýdku-Místku, který se koná 30. 4. 2016.

 

Zkušenou závodnicí je již Renata Tobolová (2008), která se umístila nejlépe na 6. místě v disciplíně 50 metrů Motýlek a v disciplíně 50 metrů Znak si zlepšila osobní maximum o 12,5 vteřiny. Benjamínky našeho oddílu byl David Rumíšek a Klára Poláchová. David uplatnil svůj nesporný sportovní talent a výrazně si posunul své osobní rekordy a výsledkem bylo 5. místo v disciplíně 50 metrů Prsa. Klára Poláchová byla poprvé na velkých závodech a zvládla to i bez rodičů naprosto úžasně. Klárka nás všechny nakazila svým pohodovým úsměvem a na její účesové kreace budeme dlouho vzpomínat. Její hřeben byl neustále v permanenci. Škoda jen, že kluci mají tak krátké vlasy, viď?

Poslední disciplínou byla tradičně večeře v motorestu Podkova, kterou jsme si všichni vychutnali.

Vítáme v našem týmu nové závodníky a těšíme se na další závody, které se uskuteční ve Frýdku-Místku, v Karviné a v Kopřivnici.

Děkujeme všem trenérům za čas, který věnují našim dětem, hlavně Ivetě Ličmanové a Báře Fukové, které strávily celou sobotu na závodech v Prostějově. Děkujeme všem rodičům za odvoz dětí na závody.

 

Vojtěch Mrázek

3274_Eman_-_vysledky_2016

Fotogalerie