MOPŽ v Karviné se dařilo!

Na pátek 13. tentokrát spadl termín prvního dne meziokresního přeboru, který je prvním postupovým pro kvalifikaci na nejvyšší republikové soutěže žactva  – Pohár Moravy a Slezska, případně Mistrovství ČR mladších/starších žáků. A bylo to šťastné odpoledne pro naše závodníky. Úspěšnou se stala i sobota. Závodníci z POFM ladí formu a její stoupající tendenci potvrdilo i karvinské klání. Závodů se zúčastnilo 27 našich plavců (ročníky 2007 a starší).

Karviná přinesla celkem 25 zlatých příček, 21 stříbrných a 14 bronzových. Kromě toho mnoho smolných bramborových a co je hlavní, spousty nových osobních maxim.

Kompletní výsledky jsou k nahlédnutí zde

Nejúspěšnějšími závodnicemi byly: Kateřina Fuková, Karla Chlopčíková, Vendula Janáčková a Helena Lednická, u kterých každý start přinesl cenné umístění, k nim patří také Alena Chlopčíková, které jenom jediný start z celkově osmi nevynesl umístění na stupních vítězů. Z dívčích výkonů je třeba vyzdvihnout také výkon Michaely Matusíkové na 100 VZ, kdy časem 1:07,0 dosáhla na III. výkonnostní třídu (dle hodnocení mezinárodní plavecké asociace) a totéž se jí povedlo na 50 VZ. III. výkonnostní třídy dosáhly svými výkony na 50 VZ také Vendula Janáčková a Karla Chlopčíková. Tohoto úspěchu Vendy Janáčková dosáhla i na 200 VZ, časem 2:27,8. Karla navíc sobotní dopoledne „odběhla“ závodit do Polska, odkud také přivezla cenné trofeje.

Z chlapců byl nejúspěšnější Matěj Saksa a Martin Polach. Matěj vybojoval 5 zlatých a jen 2 starty nezakončil na stupních vítězů.

K medailistům patřili také další: Michaela Tůmová, Adam Andrle, Antonín Vika, Veronika Fránková, Adéla Klančíková, Gabka Blažková, Štěpán Kaspar a Martin Perutka.

Naši plavci v podání třech plavců zaplavali III. VT a Katka Fuková dosáhla v republikovém žebříčku již teď na 3. – 4. místo.

Neztratili se ani benjamínci závodního klání, kterými byly děvčata Ludmila Pavelková,  Apolenka Fuková a Karolína Kišová. Apolenka také v sobotu dopoledne závodila v Polsku a vybojovala medaili na 25 P.

Všem blahopřejeme a držíme palce do druhého postupového, oblastního přeboru.

Tr. Bára Tobolová

Fotogalerie