Sobota w Cieszynie – RUNDA IV FINAŁ a naše zlatá štafeta!

ISM Sobota w Cieszynie – RUNDA IV

Finálové kolo plaveckého mítingu v polském Těšíně přineslo poslední zápisy do výsledkové skládačky a několik zlatých úspěchů našim plavcům.

Tentokrát si závodníci vybírali dva starty z trojice disciplín 50M, 400VZ a 50P.

Na trati 50M si Kačka Fuková a Kája Chlopčíková vylepšily osobní rekordy na úctyhodné hodnoty 37,42s resp. 33,81s a získaly za ně stříbrné medaile. V kategorii roč. 2005-2006 obsadila Verunka Fránková nepopulární 4. místo, Míša Tůmová skončila na 5., Lucka Blahutová na 15. a Ája Chlopčíková na 16. místě. Po tréninkovém výpadku způsobeným zraněním si Kuba Laník v kategorii chlapců roč. 2003-2004 vyplaval 7. příčku časem 36,01s.

Náročná čtyřstovka prověřila kondici a vytrvalost. Kačka obsadila 4., Míša 5. a Verča při premiérovém startu na této trati 11. místo. Poprvé si také 400VZ v závodě zaplaval i Petr Mrázek, zvládl trať velmi dobře a obsadil 7. místo.

Na prsové padesátce se nám také dařilo. Kája výborným časem 37,63s změnila svůj osobní rekord i rekord závodu a získala zlato, Lucka obsadila 5. místo a Alenka osobáčkem 49,12s získala 7. příčku. Péťa si také zlepšil osobák na hodnou 43,60s a skončil na 4. pozici.

Posledním závodem byla tentokrát smíšená štafeta 4x50VZ. V kategorii 10-13 letých náš čtyřlístek Kateřina Fuková-Petr Mrázek-Jakub Laník-Karla Chlopčíková nenašel přemožitele a za čas 2:10,73 pro náš klub získal 1. místo a krásný zlatý pohár.

V závěrečném ceremoniálu byli dekorováni a odměněni nejlepší závodníci v hodnocení všech čtyř kol. Kačka Fuková a Kája Chlopčíková potvrdily dnešními výkony svůj výrazný náskok získaný po třech kolech a vybojovaly pro naše barvy celková vítězství a pamětní plakety pro vítěze ve svých věkových kategoriích.

Holky, skvělý úspěch! Gratulujeme a děkujeme Vám i ostatním účastníkům těchto krásných závodů!

Další ročník závodu už se chystá, 1. kolo proběhne už 1. října 2016.

Děkujeme všem závodníků i trenérům za jejich úsilí a rodičům za bezvadné zázemí! 🙂