MOPŽ Karviná 4. – 5. 11. 2016

Tradičně v Karviné se konaly kvalifikační závody žactva, dorostu a členstva. Tentokrát za účasti bezmála dvou set plavců z osmi klubů naší tedy Těšínské skupiny.

Náš oddíl tentokrát zastupovala 36-ti členná výprava borců v desetiletém věkovém rozpětí roč. 2008 – 1999. Mladší plavci okoukávali dovednosti od starších závodníků, nováčci čerpali zkušenosti od ostřílených a všichni ze sebe vydávali svá plavecká nej.

Nejmladšími účastníky tentokrát byli osmiletí Rebeca Egertová, Klárka Polachová a David Rumíšek, ostrý závodní křest si odbyli ale i starší borci, Viktorka Kochová, Jirka Rjaba, Vašek Chaloupecký a Zdeněk Furmánek.

Padla mnohá osobní maxima, byly překonány další překážky na cestě k plavecké dokonalosti, dobře jsme si zabojovali a pobavili. Získali jsme celkem 51 individuálních umístění „na stupních vítězů“ (i když se tentokrát z časových důvodů slavnostní dekorování nekonala) a ještě 1. a 2. místo v závodě štafet. Zlatou kraulovou a stříbrnou polohovou štafetu vybojovaly nejstarší plavkyně Míša Matusíková, Kája Chlopčíková, Vendula Janáčková a Klára Ličmanová.

Do oddílové historie se tentokrát jako vítězové zapsali: Míša Matusíková, Kačka Fuková, Helenka Lednická, Matěj Saksa a Adam Andrle, medailovou pozici vybojovali také Míša Tůmová, Šárka Tobolová, Adélka Klančíková, Vendulka Janáčková, Ája a Kája Chlopčíkovy, Verunka Fránková, Lucka Blahutová, Martin Polach, Kuba Laník a Štěpán Kaspar. Smolnou bramborovou příčku tentokrát dobyli ještě Kája Kišová, Natálka Dorociaková, Petr Mrázek a Jirka Rjaba.

Oceněným gratulujeme, všem moc děkujeme za kuráž a předvedené výkony. A na shledanou na dalších závodech, už se těšíme!

Tady jsou Celkové výsledky  a Výsledky klubů.