Osm trofejí z OPŽ v Havířově dovezlo našich sedm plavců! :-)

V pátek 18. a v sobotu 19. listopadu se v Havířově konaly postupové závody pro mistrovství republiky staršího žactva. Zároveň byl oblastní přebor možností kvalifikovat se na letní olympiádu dětí a mládeže. I náš oddíl bojoval o nejlepší umístění v silné konkurenci celé oblasti. Mezi 12ti až 14ti letými POFM nemá tak početné zastoupení, nicméně 7 nejlepších se na OPŽ v Havířově zařadilo nejen mezi medailisty, ale také mezi ty, kteří si svá osobní maxima posunula o několik procent nahoru.

Třikrát stála na stupních vítězů Vendy Janáčková (2. na 200Z, 3. na 100Z a 100M). Na trati 100M si své dosavadní maximum vylepšila o více než 3 sekundy na 1:17,9. Po dvě medailové pozice obsadili i kluci. Jakub Laník byl druhý na 100M a i on si na této trati výrazně zlepšil osobní rekord, byl o desetinku sekundy rychlejší než Vendy. Bronz vybojoval na dvojnásobné trati 200M. Za zmínku stojí jeho pátá příčka na kraulovém sprintu, který zaplaval za 0:29,5. Petr Mrázek si vyplaval také 2. a 3. příčku ve svých nejlepších disciplínách 100P a 200P. I pro něj to bylo zlepšení osobních maxim.

Karla Chlopčíková získala za 100P bronz. A 3x byla bramborová. Významná je pro Káju čtvrtá příčka za trať 50VZ, na které se dostala na čas 0:29,8.

Ačkoliv další medaile naše výprava nezískala, je nutno zmínit velké osobní úspěchy i zbylých 3 závodníků. Klára Ličmanová zaplavala vynikající závod na 100VZ, své maximum si posunula na 1:08,9 a dostala se na 6. pozici. Šestá skončila i na poloviční trati.

Šárka Tobolová byla dvakrát na 4. místě, jednou skončila šestá. No právě šestá příčka byla tou nejcennější, neboť si na 100Z zlepšila osobní maximum o téměř 7 sekund a nyní je na hodnotě 1:27,8.

Pro Antonína Viku, který téměř nestihl svůj start na 200VZ nakonec tato trať přinesla zlepšení o téměř 10 sekund (2:48,1) a stejný husarský kousek se mu povedl i na 200Z. (3:03,5)

Společné dva závodní dny nás nabily dobrou náladou a vyhlídky na další zlepšení ji jenom znásobily. K vidění byly velmi kvalitní výkony soupeřů a obdiv celého havířovského bazénu si získala několikanásobná přebornice oblasti z Opavy, Zuzana Volovecká, která se ve svém posledním závodě na 400PZ vydala ze všech sil a doplavala do absolutního vyčerpání. Když se ji povedlo po několika minutách postavit na nohy, všichni přítomní tleskali. A pro všechny nás to byl velký zážitek vidět, jak silný závodní duch v dětech může být. Tak popřejme všem hodně sil do dalších tréninků a závodů a co nejlepší výkony!

Velké díky všem závodníků, trenérům a rodičům!

Fotogalerie