O mokrého Emana – 7. ročník, 1. dubna 2017, Prostějov

Od Emana jsme se vrátili s pěti medailemi!

Slunečnou aprílovou sobotu jsme strávili v sídle prostějovského vodníka Emana v bazéně Městských lázní v Prostějově. Na 7. ročník plaveckých závodů byla přijata naše 12-ti členná reprezentace plavců ročníků 2005-2008.

Devítiletí Renatka Tobolová, Eda Fránek a David Rumíšek závodili na 50-ti metrových tratích, všichni tři si vylepšili osbobní rekordy ve všech zaplavaných disciplínách a Renča a David dosáhli na umístění v první desítce hodnocených.

Dívčí trio o rok starších plavkyň se také popasovalo s 50-ti m distancemi velmi dobře, Kája Kišová a Apolenka Fuková potvrdily svými výkony úroveň naznačenou minulý víkend na bruntálském pětiboji, Kája ještě vylepšila své osobní maximum na 50Z a Poly se na 50P prodrala na 8. příčku. Nejvíce to tentokrát vyšlo Viktorce Kochové, na tratích 50Z, 50M a 50VZ výrazně zlepšila svá osobní maxima a dosáhla na 8., 7. a 9. místo.

11-ti a 12-ti letí závodili na distancích 100m. Adélka Klančíková byla našim jediným zástupcem ročníku 2006, i ona potvrdila rostoucí výkonnost ze závodů v Bruntále a v početné konkurenci se umístila 3x v druhé desítce hodnocených (nejvýše na 13. místě na 100P).

Ještě o něco kvalitnější výkony předvedli naši reprezentanti ročníku 2005. Verunka Fránková si na tratích 100VZ, 100M a 100OPZ vylepšila osobní výkony, na 100M na výborný čas 1:22,30, který tentokrát stačil na 4. místo. Míša Tůmová si zlepšila osobáky ve všech 5 startech, na 100VZ a 100M se shodně umístila na 8. příčce. Martin Polach si zlepšil osobní maxima na 100OPZ a 100Z a na oblíbené trati 100M vybojoval skvělé 3. místo. Pokračující růst formy ukázal Adam Andrle, zaplaval 3 osobní rekordy na 100P, 100VZ a 100OPZ a ve čtyřech startech vybojoval 2x bronz (100OPZ a 100Z), 4. a 5. místo. I Kačka Fuková si 2x vylepšila osobní maximum (100P, 100M), za motýlkovou stovku završenou skvělým finišem získala zlatou medaili a přidala ještě bronz za 100VZ.

Děkujeme moc všem účastníkům za výborné výkony, snahu a reprezentaci!

Výsledky jsou uvedeny v sekci Termínovka/Výsledky.