První zlato, stříbro, bronz pro naše akvabelky! :-)

ZLATO, STŘÍBRO I BRONZ PRO NAŠE AKVABELY! 🙂

 

V Ostravě se 1. května konaly Mezinárodní závody v synchronizovaném plavání.

Zúčastnilo se jich celkem 11 oddílů a 159 závodnic. Přijela děvčata i z Polska a Slovenské akvabelky z Nitry a Bratislavy.  Do Moravsko-Slezské metropole dorazily také zkušené závodnice z Olomouce, Brna, Břeclavi.

Ve velmi těžké konkurenci obstály Frýdecko-Místecké akvabely na výbornou. Největší úspěch slavila Katka Fuková, která ve figurách obsadila všechny medailové pozice. Její mladší sestra Apolenka získávala první zkušenosti a byla 23.,  Veronika Fránková obsadila 15. místo, Míša Tůmová byla 6., Andrejka Austová 20., Lidka Pavelková 10., Viktorka Kochová 21. ,  Anička Mikšaniková 27., Amálka Tkadlecová 5. a Stázka Kuboňová 16.

Dlužno podotknout, že tyto výsledky jsou mnohdy v kategoriích, kde závodilo až 106 závodnic. Takže v konečném důsledku se naše děvčátka umístila velice dobře a mají našlápnuto na velice kvalitní výkony! 🙂

Za těmito úspěchy stojí samozřejmě naše nejstarší akvabely a zároveň trenérky – Bára Pešová, Michaela Matusíková, Kristýna Řehová a trenérka Alžběta Pavelková. Vám děkujeme obrovskou za trpělivost.

 

Všem našim akvabelkám gratulujeme a přejeme úspěchy v dalších soutěžích.

Fotogalerie