Jarní krajský přebor mladšího žactva – 3. 6. 2017, Havířov – pět přebornických titulů pro naše barvy!

První červnová sobota byla letně slunečná a naše 19-ti členná výprava plavců ročníků 2008-2006 ji strávila v havířovském bazéně. Horké počasí ani význam závodu nezanechal na našich výkonech podstatné stopy a z místních vod jsme vylovili nemálo zaznamenáníhodných úspěchů.

Mezi devítiletými, pro které byl krajský přebor finálovým kláním sezóny, jsme měli čtyřnásobné zastoupení. Renča Tobolová opět ukázala svou vytříbenou techniku na znakových tratích 50 a 100m a vybojovala na nich dvě 2. místa. Klárka Polachová a Rebeca Egertová statečně bojovaly a odnesly si další cenné zkušenosti. Děvčata si také vyzkoušela atmosféru štafetových závodů, poprvé v tak významném závodě ne pouze jako fanoušci, ale i jako závodnice. Eda Fránek si vplaval 2 třetí místa na 50P a 50VZ, na 50Z byl druhý a na 100P si jako jediný statečný účastník roč. 2008 vybojoval zasloužené zlato a titul přeborníka kraje.

Pětice desetiletých reprezentantů našeho oddílu se také v silné konkurenci neztratila. Viki Kochová si 4x vylepšila osobní maximum, na motýlkových tratích 100M časem 1:44,20 a na 50M za 43,42 získala 3. a 2. příčku. Pro Káju Kišovou byly nejúspěšnější dlouhé kraulové disciplíny, na 200VZ časem 2:57,61 získala 4. místo, na dvojnásobné 400VZ za čas 6:22,34 vybojovala stříbrnou příčku. Api Fuková za osobák 48,35 na 50P brala 4. pozici, na 100P také vylepšeným osobákem 1:46,91 skončila 5., na 10OOPZ a 400VZ dohmátla za 1:40,39 resp. 6:43,49 také těsně „pod bednu“ na 4. místo. Adam Holaník v novém osobním rekordu 1:41,52 doplaval na bronzovou příčku v závodě na 100M, na 100VZ byl 4., na 50VZ 5. a na 100Z a 50Z 6. Tom Mrázek si připsal 5 nových osobních maxim, na prsových tratích ho vynesly na dvě 7. příčky.

Celkem 10 želízek jsme vyslali do výhně závodů v kategorii 11-ti letých (ročník 2006). Helenka Lednická na 100M časem 1:37,71 vybojovala bronzový stupínek, na poloviční 50M byla 4., na 100OPZ 5. a na 200Z 6., na 100Z 8.. 4 výrazná zlepšení osobního maxima předvedla Gabča Blažková, na 200VZ časem 3:09,18 a 400VZ výkonem 6:43,70 obsadila 5. pozici a na 100OPZ vybojovala 6. místo. Adélka Klančíková opět vylepšila svůj výkon na 800VZ a obsadila 4. pozici, další osobáky 3:35,12 na 200P a 1:38,60 na 100OPZ znamenaly 6. a 8. místo. I Ája Chlopčíková předvedla 4 nová osobní maxima, nejvýše ji vynesl výkon 1:40,01 v disciplíně 100P na 4. příčku, na 200P doplavala 7., na 100OPZ a 50M 8.. Lidka Pavelková si zlepšila osobáky na tratích 100Z a 100OPZ, Amálka Tkadlecová na 100Z a 100VZ a obě se umístily v těchto disciplínách v druhé desítce hodnocených. Výrazné zlepšení výkonnosti předvedl Vašek Chaloupecký, tři nová osobní maxima zaplavaná na tratích 100P, 50M a 100OPZ mu přinesla bronzovou příčku, 4. a 5. místo. Honza Šotola si vylepšil osobák na 50M na 46,98 a skončil 5.. Adama Kocha potkala nepříjemně přísná diskvalifikace na 100OPZ (nevadí, to se napoprvé stává), na 100P překonal trému a doplaval na 5. příčce. Skvělé výkony předvedl v obou štafetových závodech, kde plaval své úseky 50VZ hluboko pod 40s a naznačil tak svůj kraulový potenciál. Matěj Saksa opět prokázal svou technickou i závodnickou vyspělost, jeho výkony na 200 a 100P byly ozdobou celého závodu, časy 3:20,61 a 1:31,87 mu přinesly zasloužené přebornické tituly, přidal k nim ještě 2 štafetové triumfy, dvě 2. místa v disciplínách 50VZ a 100OPZ a bronz na 50M.

I štafetové závody nás tentokrát velice potěšily, sešlo se nás dost na to, abychom sestavili celkem 4 týmy do disciplín 4x50PZ a 4x50VZ.

Mezi dívčími polohovými štafetami si naše „A“ ve složení Lednická-Blažková-Chlopčíková-Kochová vybojovalo časem 2:54,45 stříbrnou příčku, „B“ kvartet Tobolová-Fuková-Kišová-Klančíková skončil výkonem 3:10,55 na 6. pozici, benjamínkovské kvarteto „C“ Tkadlecová-Polachová-Egertová-Pavelková sice zaznamenal diskvalifikaci (výstup z hluboko uloženého bazénu se napoprvé nepovedl dle regulí), ale předvedlo také velmi bojovný výkon. V disciplíně 4x50VZ obsadily naše holky „A“ v sestavě Kochová-Klančíková-Chlopčíková-Lednická časem 2:32,46 4. místo, „B“ tým Fuková-Tobolová-Blažková-Kišová vybojoval výkonem 2:42,72 8. pozici a „C“ sestava Tkadlecová-Polachová-Egertová-Pavelková skončila v čase 3:24,76 na 10. místě.

Pánové se tentokrát předvedli nejen jako nadějné plavecké individuality, ale i jako skvělý plavecký tým. Ve složení Holaník-Saksa-Chaloupecký-Koch časem 2:48.61 zvítězili v disciplíně 4x50PZ. V závěrečné hektické kraulové štafetě ze sebe všichni čtyři vydobyli zbytky sil a výkonem 2:26,84 si v sestavě Holaník-Koch-Chaloupecký-Saksa doplavali pro další titul přeborníků kraje, celkově pátý pro reprezentaci POFM na tomto přeboru.

Bylo to skvělé, vyčerpávající i povznášející, hodně jste toho předvedli a dost nového se zase naučili, devítiletí završili letošní sezónu, 10-ti a 11-ti letí si díky předvedeným výkonům zajistili mnoho nominací na mistrovský závod Pohár ČR – Morava, který se bude konat 17. 6. 2017 v Havířově a Prostějově.

Děkujeme, blahopřejeme a těšíme se na další plavecká představení!