Perly rakouských řek Salza a Enns

Milí vodáci, vodáčata a přátelé vodních sportů,

je to tady…

8. – 10. 9. 2017

* nedělní program včetně nenáročného minicanyoningu

Akce Salza se řadí mezi klasiky sportovního klubu. Řeka je vhodná pro začínající na divoké vodě i pro zkušené matadóry. Není vodáka, který by neměl ponětí o této výborné možnosti divoké vody v Rakousku, která uspokojí i tu nejnáročnější vodáckou duši!

První den ponoříme lodě a pádla do průzračné vody řeky Salzy, která se dá i pít! Splutí zahájíme překonáním známé peřeje u kempu Wildalpen a ukončíme neméně známou soutěskou, která prověří naši techniku. Začátek září je ideální doba, kdy je krásné počasí a lze i chytnout slušný stav vody v řece.

Druhý den řeka Enns s canyoningem. Řeka není tolik technická, jako Salza, za to vlny na ní jsou opravdu velké, některé přímo mohutné, že se háček na chvíli ztratí zadákovi z dohledu. Splutí tohoto kratšího úseku navíc zpestří jednoduchý canyoning korytem potoka vlévajícího se přímo do řeky Enns. V případě, že to vodní stav potoka dovolí, dojdeme až na konec kaňonu, kde potok padá z velké výšky přímo k nám do kaňonu. Kdo bude chtít, může se přímo ve vodopádu osprchovat 🙂

Ubytování
První i druhou noc budeme spát v cíli splutí Salzy v pěkném kempu Palfau se slušným a novým zázemím (WC, sprchy, restaurace, bar, ohniště).

Program
Pá: Odjezd v podvečerních hodinách.
So: Příjezd v noci k řece Salza, dospání, splutí úseku Wildalpen – Palfau (24 km WW II – III), ubytování v cíli v kempu, relax 🙂
Ne: Přejezd k řece Enns, splutí úseku Gesausee – Kummerbrucke (10 km WW II – III), cca uprostřed splutí jednoduchý canyoning, odjezd do ČR. Návrat v nočních hodinách.

Obtížnosti
Obtížnost řek: WW II – III, vhodné pro začínající na divoké vodě i zkušenější vodáky.

Příspěvek účastníka při přihlášení:
2.490 Kč

50% dotovaný příspěvek pro zaměstnance a agenturní pracovníky spolupracujících společností, tj. 1.245 Kč

Další možnosti: Zeptejte se svého zaměstnavatele, zda nemůžete čerpat na dovolenou z fondů FKSP. Rádi vašemu zaměstnavateli vystavíme na akci s námi fakturu. Jenom to musíme vědět dostatečně dopředu, nejlépe při objednávání akce.
Jiné požadavky lze zajistit dohodou.

Příspěvek zahrnuje
Dopravu s přejezdy, místo na lodi, pádlo, vestu, helmu, neopren, vodáckou bundu, doprovod instruktorů vodní turistiky a raftingu, kempovné (ubytování ve vlastních stanech – min. 2 osoby na stan).

Příspěvek nezahrnuje
Stravu, cestovní pojištění (doporučujeme sjednat připojištění rizikových sportů pro obtížnost WW III) a nic co není uvedeno.

Přihlásit se můžete zde:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdUadTr6Xm9KmUOA2qj3tgSjrvQW5VLZRYmsnKfHszEdu9reQ/viewform?usp=sf_link

Salza, Enns rok 2015 – video:
https://www.youtube.com/watch?v=ADUAEt006k0

Kontaktní osoba pro více informací, individuální požadavky nebo nabídku spolupráce: Ing. Petr Goldmann, goldmann@sportovni-klub.cz, tel. 724480632

Program může být vzhledem k aktuální situaci adekvátně upraven. Akce se řídí smluvními podmínkami Sportovního-klubu.cz, z.s. Akce se koná za každého počasí a při minimálním počtu přihlášených osob.

Těšíme se na vás!
Tým Sportovního-klubu.cz