Havířovská cena – 5. ročník, 16. 9. 2017 – 7 medailí pro POFM!

Na 5. ročník havířovské ceny v plavání jsme vyjeli s 12-ti člennou výpravou otestovat, v jaké formě jsme po prázdninách. Někteří více odpočívali, někdo povyrostl, někdo trochu pozapomněl ideální techniku, někomu se právě teď spojily natrénované dovednosti, někdo vyzkoušel nové trati a disciplíny.

V kategorii 11-ti a 12-ti letých jsme měli 6 zástupců. Nejpříjemněji tentokrát překvapily výkony Martina Polacha, celkem 5x si vylepšil osobní rekord, ukázal se i v dosud netypických disciplínách 50Z a 50P a na 50M skvělým časem 34,71 vybojoval stříbrnou medaili.

Kačka Fuková se předvedla v 6 startech, za osobák 34,99 na 50M získala 2. místo stejně jako na trati 200VZ. V kraulových sprintech 50VZ a 100VZ předvedla vysoký standard a zvítězila. V hlavním závodě 200OPZ jí těsně unikl pohár za třetí místo a skončila na 4. příčce.

Verunka Fránková si také zlepšila osobní maximum na 50M na hodnotu 36,35 a získala bronzovou medaili za 3. místo, povedly se jí i kraulové disciplíny včetně v závodě poprvé zaplavané 200VZ.

Adam Andrle bojoval na 6-ti tratích, nový osobák 42,97 na 50P znamenal 5. pozici a i na tratích 200P, 50Z, 100P a 200OPZ vybojoval umístění mezi deseti nejrychlejšími.

Matěj Saksa (roč. 2006) si vylepšil osobní maximum na 50P na hodnotu 42,53 a obsadil 4. příčku a i na 100P a 200P se vešel do desítky nejlepších. Zlepšil si také osobák na trati 200OPZ.

Adélka Klančíková také ukázala nárůst formy, zaznamenala dva krásné osobní rekordy na tratích 50Z 46,22 a 200OPZ 3:32,96.

Mezi 10-ti letými plavci se nejvíce dařilo Viki Kochové, ve všech 4 startech předvedla zlepšení osobních výkonů, na tratích 50M a 50VZ obsadila smolnou „bramborovou“ 4. příčku, na 50Z byla 5. a na 100VZ 8..

Kája Kišová plavala 3x, na trati 100VZ si časem 1:23,52 zlepšila osobák a obsadila 6. pozici.

Poly Fuková plavala na 5-ti tratích, vždy na hranici osobního rekordu, nejvýše skončila v disciplíně 50P na 6. místě.

Adam Holanik předvedl zlepšenou techniku a časy na úrovni svých maxim, všechny jeho 4 starty znamenaly umístění v první desítce.

V kategorii 13-14 let nás reprezentoval Petr Mrázek, bojoval a i s drobnou zdravotní komplikací dokončil disciplíny 50P a 100P.

I mezi nejstaršími plavci kategorie 2002 a staršími jsme měli zástupkyni Vendy Janáčkovou, na trati 50Z si vylepšila osobák na hodnotu 36,60 a obsadila 6. místo, do desítky se vešla ještě v disciplínách 50M a 200VZ.

Vyvrcholením závodu byly oblíbené štafety, tentokrát plavané jako 4x50VZ mix ve dvou věkových kategoriích. Náš oddíl postavil dvě štafety v kategorii 12-ti letí a mladší. Čtyřlístek Adam Holanik-Adéla Klančíková-Karolína Kišová-Matěj Saksa obsadil časem 2:32,73 11. pozici a kvartet 12-ti letých Adam Andrle-Veronika Fránková-Martin Polach-Kateřina Fuková si výkonem 2:10,28 vybojoval stříbrné medaile a skvělé 2. místo.

ČSPS a ČOV předal na havířovském závodě oddílům pro účastníky letních Pohárů a Mistrovství ČR 2017 jako dárek plyšové postavičky „Zátopky“. Děkujeme našim plavcům za předvedené výkony, trénujte a závoďte tak, abyste se dále přibližovali výkonům našeho nejslavnějšího olympionika Emila Zátopka, třeba i s pomocí jeho motta „Nemůžeš? Přidej!“.

Výsledky zde, tady podle klubů.

—————————

Seznam přijatých po odhláškách , rozlosování tady.

Sejdeme se v havířovském bazéně v 7:50, těšíme se na shledanou!

Zde přehled přijatých.

První závody po prázdninách se konají už 16. září v Havířově. Tady jsou propozice, uzávěrka přihlášek je 8. září, zájemci, hlaste se trenérům.