Matěj Saksa dvojnásobným vítězem Poháru ČR, celkem 5 medailí pro POFM!

Matěj Saksa dvojnásobným vítězem Poháru ČR, celkem 5 medailí pro POFM!

V sobotu 2. prosince 2017 se v Karviné konal Pohár ČR – oblast Morava desítiletých plavců, jedenáctiletí bojovali o pohárová umístění v Havířově. POFM vyslal do pohárových závodů celkem 12 borců, kteří se v této sezóně do „největšího“ závodu kvalifikovali.

Dařilo se i našim reprezentantům, nejvíce jedenáctiletému Matějovi Saksovi na tratích 100 a 200P, kde skvělými výkony vylovil dvě zlaté medaile pro vítěze Poháru ČR.

Výborné výkony předvedli i naši desítiletí motýlkáři, Viktorie Kochová vybojovala bronzový stupínek v závodě na 100M, na poloviční trati 50M dohmátla dokonce na stříbrnou příčku, Adam Holanik obsadil rovněž druhé místo v disciplíně 100M.

I naši další zástupci předvedli nadějné výsledky náročné přípravy, zaznamenali jsme „celou kupu“ zlepšení osobních maxim (nejvýrazněji posunula svůj dosavadní čas na trati 50M Gabča Blažková z hodnoty 45,27 na 40,82!), trenéři si chválí zejména zlepšení techniky plavání u všech našich reprezentantů.  Bojovnost naši plavci osvědčili i ve štafetových závodech, týmového ducha jsme posílili projeveným nadšením a podporou kolegů (i v neoficiálním hodnocení fandění jsou naši zástupci rozhodně „ na špici“).

Výsledky a statistiky najdete v sekci Termínovka/Výsledky, fotky v Galerii.

Gratulujeme medailistům i držitelům nových osobních rekordů, ještě jednou veliké ovace všem členům našich reprezentačních družstev:

Ročník 2006 – Gabriela BLAŽKOVÁ, Václav CHALOUPECKÝ, Alena CHLOPČÍKOVÁ, Adéla KLANČIKOVÁ Helena LEDNICKÁ, Ludmila PAVELKOVÁ, Matěj SAKSA, Jan ŠOTOLA.

Ročník 2007 – Apolena FUKOVÁ, Adam HOLANIK, Karolína KIŠOVÁ, Viktorie KOCHOVÁ

Bylo to super, užívejte adventních dnů, v další sezóně to zase rozjedeme!