POFM 15. nejlepším oddílem na MČR 12letých v Kopřivnici

O druhém adventním víkendu se do Kopřivnice sjeli nejlepší plavci ČR v kategorii 12letého žactva (ročník narození 2005), aby na zimním mistrovství poměřili své síly. Ve velmi kvalitní konkurenci 78 zúčastněných klubů se POFM povedlo dosáhnout na celkové 15. místo. Což je oproti letnímu mistrovství zlepšení o 9 míst. POFM se v této kategorii právoplatně řadí mezi republikovou elitu.

Za POFM se na mistrovství republiky povedlo kvalifikovat čtyřem plavcům: Kateřině Fukové, Michaele Tůmové, Veronice Fránkové a Martinovi Polachovi. A protože to pravidla účasti dovolují, POFM mohl do bojů o umístění zapojit i štafety složené z plavců, kteří se na individuální disciplíny nekvalifikovali, proto výpravu doplnili ještě Lucie Blahutová a Adam Andrle.

Dvoufázový trénink byl na výkonech v závěru letošní sezóny velmi viditelný. Zlepšení osobních maxim u všech frýdecko-místeckých plavců bylo markantní. Nejhodnotnější umístění patřilo dle očekávání Kateřině Fukové, která startovala v 6 maximálně možných disciplínách. Na tratích 50 metrů volný způsob a 200 metrů motýlek skončila na nepopulárním 4. místě. První z nich byla zhořklá bramborová medaile, neboť do té pravé cenné Kačce chyběly pouhé 0,03 sekundy. Třetím kvalitním umístěním pro Kačku bylo 100 metrů volný způsob, kde skončila časem 1:04,36 pátá a na medaili ji scházely jen tři desetiny sekundy. Její výkon se tak stal nejkvalitnějším ženským plaveckým výkonem v historii oddílu.

Do první desítky se povedlo probojovat na své jediné trati 100 metrů motýlek Veronice Fránkové, která přes vleklé zranění zad dokázala vyrovnat své osobní maximu na této trati a skončila devátá. Velmi kvalitní umístění si na motýlkářských tratích vyplaval i Martin Polach. Na 200 metrech skončil 12tý a na poloviční vzdálenosti 18tý. I Martin svá umístění z letního mistrovství vylepšil. Pro Míšu Tůmovou se nejúspěšnější stala disciplína 100 metrů volným způsobem, v osobním rekordu vyplavala 21. místo.

Adam Andrle a Lucka Blahutová se zapojili do štafetových bojů. Dívčí kvarteto obsadilo v kraulové štafetě vynikající 6. a v polohové štafetě 7. místo. Smíšená štafeta dosáhla ve stejných disciplínách na 8. a 12. místo.

V Kopřivnici byly k vidění fantastické výkony. Ročník 2005 se může pochlubit nebývalými plaveckými talenty u chlapců i děvčat. Během mistrovství bylo překonáno několik historických rekordů 12letého žactva. Celkem 5 rekordů (100VZ, 1500VZ, 800VZ, 100M a 400 PZ) překonal Mikuláš-Rudolf Cogan z AutoŠkody Mladá Boleslav a 3 (100PZ, 100Z a 100M) Natálka Tužilová ze stejného klubu. Jeden rekord ČR se povedl překonat i domažlickému Martinovi Faitovi (200PZ). Nejhodnotnějším se patrně stal rekord ČR 12letých na 1500 a zároveň i 800 metrů volným způsobem. Mikuláš-Rudolf Cogan pokořil výkon Iva Šenkyříka z roku 1974. Zdá se, že Mladá Boleslav vychovává kvalitní plavce a budoucí naděje české reprezentace.

Výsledky v sekci Termínova/Výsledky.

Není možné přidávat komentáře.