XI. ročník plaveckých závodů :-)

V sobotu 3. 3. 2018 se konaly napříč mrazivému počasí plavecké závody, již v pořadí XI. ročník pro děti a mládež z celého okresu Frýdek-Místek a jeho okolí. V dopoledních hodinách si vyzkoušeli své první starty nováčci. Letos se přihlásilo přes 130 plavců, kteří se utkali v mnoha disciplínách.

Nejmladšími účastníky byli Kubiena František a Najmanová Amálka (2014). Za jejich odvahu a bojovnost patří pochvala trenérům z Baby clubu Kenny.

Mezi prvními starty a nováčky se umístila na trati na 16 P Míčková Kristýna (2010), stříbro si vybojovala Tošovská Jana a bronz si vyplavala Slovíková Eva. Mezi ročníky 2011 si své zlato vybojovala Kuboňová Erika, stříbro MÜlerová Eva a bronz Kempná Klára. V nejmladších dopoledních ročnících 2012 perlila na 1. místě Machová Natálie, na 2. místě Hapáková Sofie a na třetím místě Janoviaková Justýna.

Mezi chlapci na trati 16 P vyhrál své zasloužené zlato Gola Jan (2010), stříbro si vyplaval Hořava Filip a 3. místo obsadil Špork Eduard. Mezi ročníky 2012 si vyplaval své zlato Míček Antotín. Blahopřejeme! ????

Zlaté medaile ve svých kategoriích v disciplíně 33 m prsa si vybojovala Petrušková Eva, Austová Andrea, Ruszová Jolanka, Čapanda Lukáš, Mazur Marek a Sarkozi Vincent. Na druhém místě v kategorii podle ročníků Foldynová Jůlie, Hořavová Nikol, Mifaňuková Eliška, Fojtík Jakub, Lednický Tadeáš a Janáček Jakub. 3. umístění si vybojovala Stuchlíková Klára, Pavlíčková Jana a Zlámalová Veronika. Mezi chlapci si bronz vybojoval Lipka Matěj a Čapanda Marek.

Následné disciplíny byla na znakové. Na 1. místě zazářila ve své kategorii malá Svobodová Elen (2010), Valerie Juráčková (2011) a Krausová Sofie (2012). Na delších tratích své zlato vyhrála Austová Daniela, Pospíšilová Tereza a Foldynová Helena. Ve stejné disciplíně mezi chlapci se prosadil zlatý Huber Radek, Bohočík Ludvík, stříbro si vyplaval Zlámal Filip a bronz Begieneman Dominik.

Zlaté stupně vítězů v disciplíně volný způsob obsadila ve své kategorii Petrušková Eva, Austová Andrea a Ruszová Jolana. Mezi chlapci to byl Štefek Mikuláš, Zlámal Filip a Sarkozi Vincent. V této královské disciplíně své stříbro získali Šimerdová Amélie, Savenko Kristýna, Mifaňuková Eliška, Lipka Matěj, Huber Radek, Hořava Filip. Na bronz dosáhli chlapci Lednický Tadeáš, Bohočík Ludvík. Za ročníky 2009-10 získal pohár primátora Sarkozi Vincent a Ruszová Jolana. A nejlepší čas dopoledních závodů byl čas Austové Andrey a Filipa Zlámala! Srdečně blahopřejeme všem plavcům! Jen tak dál…

Dopolední program zakončili tradičně plavci s postižením. Každý rok se rozšiřují řady těchto dětí. Michaela Ermanová, Jan Tománek, sestry Dankovy Danielka a Verunka a Vojtěch Lasota. Všechny si zaslouží odměnu a cenu, už jen za odvahu a chuť se učit stále novým věcem! ????

Odpolední program byl ve znamení plavců závodníků, kteří si jen zaplavali tréninkově před daleko většími závody, za to pro radost. I oni si zaslouží obdiv. Mnozí za všestrannost, vytrvalost a píli. Za mnohé roky tvrdé práce. Mezi nejrychlejší plavce, kteří si vybojovali pohár primátora v ročnících 2007 a mladší patřila Viktorie Kochová a Adam Adrian Holanik! V kategorii 2006 a starší si druhým nejlepším časem vyplaval Adam Andrle pohár. Nejrychlejší a největší pohár putoval letos k Michaele Tůmové, která si rozšířila svou sbírku o trofeje nejcennější! Blahopřejeme. Zaslouženě. ????

Na závěr štafety nesměly chybět… a konečný skok do vody, jak jinak než v tričkách!

Jsme rádi, že se k nám stále vracejí i plavci dřívější, jako trenéři, nebo jen tak pro radost, jako letos i Štěpán Kaspar. Všichni by zasloužili ocenění! Nejen plavci, ale i jejich rodiče, trenéři a všichni bezvadní lidé, kteří přispěli drobnými cenami i většími obnosy na průběh XI. ročníku závodů pro děti a mládež z Frýdku-Místku. Všem patří velké díky a věřte, že se nám to pak vše lépe zvládá. Moc si vážíme Vaší podpory! 

 

Těšíme se na další ročník!

 

Hlášky celého dne:

„To byl fičák…, jsem zapomněl i být nervózní…“ ???? klučina 8 let

„Škoda, že nic nevyhraju, budu na to dřít…“, po závodě …“ já jsem dostal stříbro, no to se asi spletli…“

Další postupně připojíme… nelze vše popsat… to se musí zažít !!! 🙂

Kousek fotogalerie celého dne : https://delfinifm.rajce.idnes.cz/XI._Rocnik_plaveckych_zavodu/

Záznam nástupu rozhodčích a vystoupení akvabel: https://www.youtube.com/watch?v=mTB7c94RLRc&feature=youtu.be