VC Ostravy – závody ve „velkém bazénu“

Čtyři naši plavci dostali možnost si vyzkoušet zazávodit v 50m bazénu v rámci slunečné VC Ostravy, která se konala v bazénu SAREZA 28. a 29. dubna. V tomto bazénu také trénujeme a pro závodníky ročníku 2005 to byla příležitost zkusit si soutěžit v dlouhém bazénu (ve kterém se uskuteční i před Mistrovstvím ČR 13letých).

Úplně poprvé si na 50ce zazávodili Lucie Blahutová a Adam Andrle. Lucka plavala všechny prsové distance a taky 50Z, nejlépe ji vyšla sprintová 50P, Adam si dal všechny znakové trati a 50, nejlepší výkon předvedl na 200Z.

Veronika Fránková plavala na motýlových tratích, na 100M si vytvořila nový osobní rekord časem 1:17,81, na dvojnásobné vzdálenosti dohmátla za 2:58,72. Třetí osobák přidala na 100Z.

Kateřina Fuková si vyzkoušela 6 startů, na kraulových sprintech se blýskla osobákem 29,63, 100VZ dala za 1:05,41, na nejkratší motýlové trati 50M dohmátla za 33,47. Vyzkoušela si i znakové disciplíny 100 a 200Z a také náročnou 400 OPZ.

Závody byly velmi pěkné, organizátoři rozčlenili dopolední kvalifikační půldny do dvou bloků pro rychlejší a pomalejší závodníky, vše odsýpalo a mělo rychlý spád. K vidění byla i řad velmi dobrých výkonů a zlepšených rekordů meetingu z řad českých i zahraničních borců, do Ostravy přicestovali reprezentanti Sýrie, Portugalska, Litvy, Lotyšska, Slovinska, Polska, Maďarska, Slovenska a Ruska.

Výsledky a fotografie najdete na obvyklých místech.