Zlato pro plavce přivezla z Popradu Kateřina Fuková

Pátek třináctého byl šťastným dnem pro kraulařku Kateřinu Fukovou (2005) z Plaveckého oddílu Frýdek – Místek. Na XXIII. Ceně Popradu v plavání v dlouhém bazénu (50 m), zvítězila na trati 100 m volný způsob v čase 1:04,51 a kromě zisku zlaté medaile splnila i kvalifikační limit 13letých pro zařazení do SCM (Sportovní centrum mládeže). To je uskupení talentované mládeže, jehož hlavním cílem je poskytnutí přípravy pro vstup do juniorských reprezentací. Kačka odplavala ještě 7 dalších disciplín. Druhý nejhodnotnější výsledek dosáhla ve sprintu na 50 m volným způsobem. Dohmátla v čase 0:29,89 a za bronzovou medailí zaostala jen 0,03 sekundy. V ostatních disciplínách skončila vždy v první desítce.

XXIII. Cena Popradu v plavání proběhla jako tradiční 3denní klání plavců 13. – 15. dubna 2018. Již jedenáctým rokem je tento závod memoriálem Filipa Lutza – talentovaného popradského plavce, mnohonásobného juniorského mistra SR v prsařských disciplínách, který zahynul v roce 2003 ve svých 18 letech cestou z tréninku při dopravní nehodě. Pietní akt s minutou ticha proběhl před finále disciplíny 200 m prsa. V něm očekávaně zvítězil současný slovenský reprezentant Tomáš Klobučník.

Za frýdecko-místecké plavce si hlavní disciplínu zkusila Apolenka Fuková (2007). Kromě sester Fukových nás pod Tatrami reprezentovaly ještě dvě plavkyně – Šárka Tobolová (2004) a Veronika Fránková (2005). Pro Poly, Šárku a Verču to byla premiéra závodů na dlouhém bazénu. Ačkoliv na žádné medailové umístění nedosáhly, byla to cenná zkušenost. Nejvýše se probojovala Veronika Fránková, která v disciplíně 100 m motýl zaplavala čas 1:19,48 a skončila šestá.

Celkové výsledky zde najdete v sekci TERMÍNOVKA/VÝSLEDKY.

Odkaz na fotogalerii zde