Mistrovství ČR 13letých v Plzni a bramborový hattrick

Přelom června a července znamenal vrchol letní plavecké závodní sezóny. POFM měl zastoupení celkem pěti plavců, kteří se svými výkony předvedenými v letošní sezóně dokázali do Plzně kvalifikovat.

Závod hostil dlouhý bazén na Slovanech. Pro mnohé to byla premiéra závodu na 50 metrovém bazénu. V Plzni startovalo 78 klubů, jen necelá pětina z nich byla zastoupena 5 a více reprezentanty a náš oddíl patřil mezi elitní kluby co do počtu účastníků. Některé výkony našich plavců se také řadí mezi elitní. Umístění v první desítce se povedlo několikrát. Na medaili jsme opět jen o dohmat nedosáhli.

V Plzni nás reprezentovali: Adam Andrle (200P), Martin Polach (100M, 200M), Michaela Tůmová (400VZ, 100VZ), Veronika Fránková (100M, 200M) a naposledy ve žluto-modrých barvách Kateřina Fuková (200M, 50VZ, 100VZ, 200VZ, 200PZ), která od nové sezóny začne oblékat bílé tričko KPSOs. Toto mistrovství proto bylo silně emotivní. Všichni plavci si zaplavali také smíšenou štafetu na 4x50PZ a 4x50VZ.

Nejlepší umístění jsme dosáhli díky Kačce na 100 VZ. Zaplavala skvělý čas 1:03,53, po prvních 50 metrech hájila druhou pozici, ale v závěru ji dvě soupeřky přespurtovaly a Kačka skončila již potřetí na čtvrtém místě. Povedly se jí i závody na dalších kraulařských tratích, na dvoustovce byla sedmá a sprint na 50 metrů ji vynesl páté místo. Šestá skončila na 200M.

Ostatní plavci se do první desítky individuálně nedostali, ovšem obě štafety ano.

Atmosféra v Plzni byla kvůli loučení se s Kačkou pro nás velmi emotivní, závody jsme si užili v dobré náladě s ostatními kluby z našeho kraje. Povzbuzovali jsme se společně s týmy Ostravy, Opavy, Karviné, Frenštátu, Nového Jičína a Krnova. Tleskali jsme medailistům Milanovi Semerovi a Tobiasi Kernovi. Všichni jsme obdivovali talent Natálky Tužilové z Mladé Boleslavi, která opět zvítězila ve všech svých disciplínách. Mrzelo nás jen to, že v Plzni scházela slavnostní atmosféra, kterou organizátoři pro plavce nevytvořili.

K vidění bylo i několik strhujících momentů, kdy jasné vedení favorizovaní závodníci ztratili v závěrečném dohmatu. Trať 200P u děvčat a také u chlapců měla právě taková nečekaná vítězství. Toto mistrovství se bohužel neobešlo ani bez smutných momentů. Kvůli zranění musela ze závodů odstoupit současná prsařská favoritka Jana Přibylová ze Zlína a také kraulařská jednička Viktorie Olivová z Kolína.

 

Současně s mistrovstvím 13letých probíhalo i mistrovství o rok mladších v Kopřivnici, kde nás reprezentoval jediný zástupce – Matěj Saksa. Povedlo se mu fantastické šesté místo na 100 P. Zlepšení zaznamenal i na dvojnásobné trati, do první desítky se ovšem nedostal.

Výsledky najdete v sekci Termínovka/Výsledky.

 

Po náročné a dlouhé sezóně si plavci zaslouží odpočinek, prázdniny školní i plavecké. Přejeme skvělé zážitky a dostatek času stráveného při jiných sportech, na které během sezóny nezbývá čas.