Hodnocení závodní skupiny – listopad 2018

Listopad byl hlavním závodním měsícem, kdy proběhl Krajský přebor starších i mladších žáků. Krajské přebory jsou podmínkou pro kvalifikaci na mistrovské soutěže.

V listopadu jsme pokračovali v nastaveném tréninkovém režimu 8-9 hodin ve vodě a 1 hodinu suchého tréninku v tělocvičně týdně. Při maximálním využití tréninkových hodin měli plavci možnost odtrénovat v listopadu 36 hodin. Plný počet tréninkových hodin (100%) za listopad měli Verča Fránková, Míša Tůmová a Martin Polach. V průměru se listopad zařadil docházkově k horším měsícům, neboť jsme jako celek odplavali pouze 61% tréninkových hodin.

Tréninkové plány jsem v listopadu postavila na rozvíjení silových a rychlostních dovedností. Hodně jsme vlnili. Tréninky ve vodě byly v tomto měsíci především intervalové. Během listopadu oddíl zajistil na bazén velké bazénové plavecké stopky, tudíž se plavci učili hlídat intervaly samostatně.

V listopadu bylo uplaváno 66,5 km. Neprobíhal žádný test.

Plán, který jsme si vytyčili na začátku září, tedy kvalifikace na mistrovské soutěže byl splněn. Za ročník 2005 se povedlo kvalifikovat na Mistrovství republiky do Mladé Boleslavi Martinovi Polachovi (200 M a 100 M) a Verči Fránkové (200 M). Martin navíc zaplaval na KPŽ velmi kvalitní výkony a výrazně si posunul svá osobní maxima ve všech svých disciplínách. Za ročník 2006 se povedlo na Mistrovství republiky do Prostějova kvalifikovat hned 4 placvům. Matějovi Saksovi (100 P, 200 P, 50 VZ, 100 PZ), Jirkovi Rjabovi (200 M, 100 M), Vaškovi Chaloupeckému (200 M) a Gabce Blažkové (200 M).

Pokud jde o kvalifikaci na Pohár Moravy a Slezska, tak za ročník 2007 se kvalifikovali všichni 3 závodníci (Viki Kochová, Poly Fuková a Adam Holanik) a za 2008 jen 2 (Vendy Chaloupková a Eda Fránek).

Plavcem měsíce je Martin Polach – za přístup k tréninkovým úkolům a velmi kvalitní výkony na KPŽ.

Barbora Tobolová