Štiavnický Kahanec 2019

Jelikož se o víkendu konaly zároveň dvě soutěže, na které jsme s oddílem chtěli vycestovat a před povinnými závody otestovat jak na tom kdo je, pro Bánskou Štiavnici se nakonec rozhodla jen Míša Tůmová a Adéla Klančíková. A s sebou jsme vzali i našeho odchovance Adama Holanika. Ve Štiavnici to byl, již 39. ročník těchto závodů a údajně je to druhá nejstarší soutěž na Slovensku. Naše výprava byla tentokrát jediná zahraniční a tak se nám dostalo vřelého uvítání. A jelikož i atmosféra závodu je hodně přátelská, současně s nádherným prostředím městečka zapsaného na seznamu UNESCO to dělá tyhle závody jedněmi z nejkrásnějších v kalendáři. Jen škoda, že letos, už nebylo tolik prostoru si udělat procházku městem, jako tomu bylo předloni. Ti, co zde ještě nikdy nebyli, si mohou prohlédnout fotky z ročníku 2017, viz odkaz na konci článku. Ale pojďme k samotným závodům.

U holek je znát, že nám chybí naplavané objemy. Musíme se na to nyní více zaměřit a do oblastních a krajských přeborů využít možnosti ranních tréninků a absenci km rychle doplnit. I přes to si holky dokázaly vylepšit některá svá osobní maxima. Míša Tůmová konkrétně za čas 1:18,26 na 100M získala krásné třetí místo. Na 100VZ jí čas 1:07 stačil na posun do finále, kde si pak vylepšeným časem 1:06,28 zajistila čtvrté místo.

Adéla Klančíková byla tento rok v nevýhodě, jelikož byla v kategorii ta mladší, nicméně také jí se podařilo 3x vylepšit osobní maximum. Na 100P byla celkově sedmá, ve svém ročníku to bylo místo druhé.

Úspěch naší výpravy doplnil Adam Holanik, který ozdobil svých šest startů pěti medailemi a vylepšil si 4 osobní maxima.

Jako vždy jsme si Štiavnický Kahanec náležitě užili a doufáme, že se sem ještě někdy vrátíme.

Trenér Honza

Výsledky

Fotogalerie

Připomenutí fotogalerie z ročníku 2017