KPŽ Havířov 2019

Krajský přebor staršího žactva v Havířově byl pro některé naše plavce poslední možnost vylepšit si v tomto roce časy a pokusit se kvalifikovat na MČR. Nutno podotknout, že v tomto předlouhém dvoudenním klání, kdy teploty na bazénu překračovaly třicítku to byl nelehký úkol se kterým si ale nakonec všichni poradili hodně obstojně.
Už, už to vypadalo, že po dlouhé době si POFM nepřiveze z krajského přeboru žádnou medaili, ale nakonec to tam na 100M dala Gabka Blažková a získala pro nás jedinou bronzovou medaili. Gabka se po ne příliš dobrých výkonech ze začátku sezóny konečně dostává do formy a vylepšila si osobní maxima, kromě dvou startů ve všem co plavala. Stále dobrou formu si také drží Lída Pavelková, které jen těsně uteklo pódium na tratích 100 a 200 prsa, kdy byla dvakrát čtvrtá. Na vše ostatní se taky vešla s přehledem do desítky. Adéla Klančíková se rovněž dostává do lepší formy a zaznamenala čtyři osobní maxima a stejný počet umístění v desítce. Míša Tůmová, krásné páté místo a vylepšené osobní maximum na 100M. Při neúčasti Kuby Vavřiny, který onemocněl, byl tak jediným zástupcem chlapců Adam Andrle. Tomu se podařilo dvakrát vylepšit osobák a to na krátké polohovce a na 50VZ. Čtyřikrát se umístěním vešel do desítky. Trenérskou podporu tentokrát zajišťovali trenéři Honza a Martin.
Všem našim borcům držíme palce, aby jim zaplavané časy vystačily na postup na zimní MČR, které se konají za 14 dní v Kopřivnici pro ročníky 2006 a Mladé Boleslavi pro ročníky 2005.

Výsledky závodu

Bodové výkony jednotlivců

Výsledky jednotlivých klubů

Galerie