MOPŽ Karviná

O prvním listopadovém víkendu proběhly v Karviné podzimní meziokresní přebory žactva. Účast našich plavců byla tentokrát menší, jelikož v Brně se ve stejný termín konaly závody pro nejmenší a tak většina našeho potěru odcestovala tam. Několik našich nejstarších plavců, taky po prázdninách ukončilo svou závodní kariéru a v Karviné tak bojovalo o kvalifikaci na Krajské přebory 15 plavců.

Ani to nám ale nezabránilo, abychom posbírali velké množství cenných kovů. Dohromady to bylo úctyhodných 27 pódiových umístění. Z toho 10x stupínek nejvyšší, 10 druhých a 7 třetích míst.

Ve výhodě jsou letos ročníky 2005, 2007 a 2009. Proto nejvíce medailí získali zástupci těchto ročníků.

Těmi úspěšnými se tedy tentokrát stali, Jolana Ruszová, Vendy Janáčková, Adam Andrle, Matěj Audy, Míša Tůmová a Kuba Vavřina. Lída Pavelková, Adéla Klančíková a Honzík Gola byli sice letos ti mladší, ale svými dobrými výkony, kdy ve většině případů vylepšili své osobní rekordy dosáhli na stupně vítězů také. Gabka Blažková 3 osobní maxima. Trošku se hledá Eda Fránek, ale věříme, že na KPŽ to bude lepší. Své první závodní zkušenosti sbíraly naše nejmladší, Klárka Kempná a Evička Müllerová. Atmosféru na takhle důležitých závodech zažila poprvé také Veronika Žižková. Vyzdvihnout musíme i výkon družstva žen, které získalo ve štafetách 4x50OPZ a 4x50VZ 2x třetí místo.

Věříme, že všichni zde jmenovaní, počínaje ročníkem 2009 se zaplavanými časy na KPŽ kvalifikují. Těm úspěšným přejeme, aby se jich forma nadále udržela a ostatním, aby svou formu vyladili na ten správný den, ale hlavně, aby si plavání všichni užívali a měli z něj radost.

Vysledky_MOPZ_Podzim_2019