Krajský přebor mladšího žactva Nový Jičín

Novojičínský bazén je opravdu skvělé místo pro pořádání závodů, jelikož oproti ostatním v regionu disponuje dostatečným místem pro plavce, ale také má prostor, ze kterého mohou své malé plovoucí ratolesti sledovat taktéž rodiče, což je velké plus pro všechny. Nám se po dlouhé době podařilo vyrazit na tyto závody téměř v plné sestavě. Chyběl z důvodu nemoci akorát nováček Tomáš Vybíral. Náš tým se tedy skládal jen se samých děvčat a s jistotou mohu říct, že se nám docela dařilo. Sedm medailí je toho důkazem. O pět z nich se postarala Rozálie Pospíšilová, která triumfovala ve všech svých přihlášených disciplínách, z toho si dvakrát vylepšila osobní maximum. Další dvě bronzové medaile do naší sbírky přidala Tereza Seberová, která si taktéž dvakrát vylepšila osobní maximum. Ale pochvalu si zaslouží i ostatní holky. Hodně se posunula Viktorie Vybíralová, která si vylepšila celkem čtyři své osobní rekordy a některé dost výrazně. Páté a osmé místo je na KPŽ jejím nejvýše dosaženým umístěním vůbec. Dalším skokanem roku je Laura Čiberová, která si zaplavala tři osobní rekordy a nebýt jedné diskvalifikace z první disciplíny, měla by Laura osobní rekord v každé disciplíně. Navíc všechna umístění v první desítce jsou příslibem do dalších závodů. Její sestra Klaudie si také nevedla zle, když získala na 100P krásné čtvrté místo a na poloviční trati byla šestá. Tři vylepšená osobní maxima svědčí o její stoupající formě.  Poslední s šesti našich děvčat Vittoria Valentinová je stále ještě nováček, jelikož má ze všech nejméně natrénováno a se závody to byla teprve její druhá zkušenost, ale přesto se za své výkony nemusí vůbec stydět, protože si ve všech disciplínách, už po třech týdnech vylepšila osobní maxima a je předpokladem, že se její časy budou nadále rychle zlepšovat.

Za zmínku stojí výsledky ze štafet, kdy si naše družstvo v sestavě Čiberová K., Seberová, Pospíšilová a Čiberová L. doplavalo v polohové štafetě pro krásné čtvrté místo a v sestavě Seberová, Čiberová K., Čiberová L. a Pospíšilová pro šesté místo ve štafetě kraulové.

Pochvala organizátorům závodů za skvěle zvládnutý průběh bez zbytečných prostojů a za skvělý komentář předsedy oddílu PKNJ Vlastimila Perny, který svým komentováním přispíval ke skvělé atmosféře závodů a my si to mohli společně s rodiči náležitě užít.

Všem našim děvčatům gratulujeme a držíme palce, aby jejich výkony stačily na kvalifikaci na Pohár ČR, který se bude konat 2.12. na nově zrekonstruovaném bazéně v Karviné.

Jan Holanik

Výsledky klubů

Vysledky KPZ zima 2023

Fotogalerie