Vyškovský vánoční kapr 2023

Vyškovský vánoční kapr 2023

na tyto poslední závody, kde už nejde, až tak o výsledky, ale spíše o pobavení u předvánoční nálady, vyrazilo už jen sedm našich plavců. Někteří už se totiž rozhodli po náročné sezóně odpočívat, nebo vyrazili s rodiči na nějaký ten prodloužený víkend. Našlo se ale sedm statečných, kteří si chtěli ještě před koncem roku těmito závody zpestřit sezónu. Někteří to už vzali jen jako zábavu, ale někteří do toho šli naplno a vylepšili si ještě na závěr roku svá osobní maxima nebo dokonce oddílové rekordy jako v případě Matěje Pospíšila, který stanovil nový oddílový rekord čtrnáctiletých na 100Z časem 1:14,49 a na 100M časem 1:22,38. O umístění na stupních vítězů zabojovala Rozálie Pospíšilová, která byla hned 3x druhá a zároveň si vylepšila 3x osobní rekord. A Matyáš Berek, který byl 1x druhý a 3x vylepšený osobní rekord. Tyto závody byly ale hlavně týmovou soutěží, takže jsme sbírali body jak v jednotlivých disciplínách, tak ve štafetách. V té chlapecké jsme se umístili na skvělém šestém místě. Ale ruku k dílu museli přiložit i trenéři v závodě trenérů, protože body se braly i za tuto disciplínu a tak jsem musel do vody také já. Naše snaha nakonec znamenala celkové deváté místo z šestnácti klubů, což bylo oproti loňsku velké zlepšení. Bohužel nám nebyla dopřána třešnička a hlavní motiv těchto závodů v podobě výlovu kapra z bazénu. Tato letitá tradice, na kterou se děti vždy nejvíce těšily se bohužel ruší napříč všemi kluby a to díky dnešnímu trendu některých lidí, kteří se zřejmě nedokážou prosadit jiným způsobem a tak se rozhodnou působit v různých aktivistických spolcích, které pak berou zábavu dětem a ostatním sportovcům. Je to smutné, že právě takoví dostávají v dnešním světě prostor, ale nic s tím asi nenaděláme

Každopádně jsme si tím nenechali vánoční náladu pokazit a závody jsme si i tak náležitě užili. Pořadatelům se organizace jako obvykle podařila, takže jím tímto děkujeme za uspořádání takových závodů.

A mi už nezbývá, než za všechny naše trenéry a vedení oddílu popřát všem našim plavcům, ale i jejich rodičům krásné a pohodové Vánoční svátky, hodně odpočinku a do nového roku 2024 hodně štěstí, zdraví, trpělivosti a sil do další plavecké sezóny, ve které nás opět čeká spousta práce, ale i zábavy.

Jan Holanik

VyskovskyKapr2023

Výsledky klubů

Fotogalerie