Grand Prix města Bruntálu 2024

V sobotu 23.3.2024 jsme absolvovali druhé závody letošního roku. Na GP Bruntálu jezdíváme pravidelně, protože zde dostávají šanci ti nejmenší benjamínci.

Stejně tak tomu bylo i letos, kdy do Bruntálu odcestovalo celkem dvanáct dětí, 7 děvčat a 5 chlapců. Z toho pro tři z nich to byly vůbec první závody. A jelikož letos jsou naše silné ročníky 2013 a 2011 v nevýhodě, protože jsou v kategoriích ti mladší, medaile vezou domů tentokrát naši nejmladší benjamínci ročníku 2016.

Nejzkušenější z nich Kryštof Kovář si vybojoval dvě zlaté a dvě stříbrné medaile, další již trochu ostřílený mazák Alan Juráček si veze dvě zlata, jeden bronz a jedno čtvrté místo. Na poprvé skvělá Nela Veličková, jedno zlato, dvě stříbra a jeden bronz, velká gratulace. A na svých druhých závodech dokázal získat Matyáš Vybíral třetí místo na 25M. Také Tomáš Wrubel si na svých prvních závodech vyplaval krásné 5 a 6 místo. Premiéru měla i Terezka Adamíčková ročník 2014. Přestože ta ještě příčky nejvyšší neatakovala, pochvalu zaslouží za správně odplavané disciplíny a zapsání svých prvních oficiálních časů. Z těch starších si vedla skvěle Rozálie Pospíšilová, která se vešla 2x do desátého místa a 2x si vylepšila osobní maximum. Matyáš Berek jedenkrát první desítka a 3 vylepšená osobní maxima. Klára Kempná jde hodně nahoru 2x vylepšené osobní maximum z toho na 100M dokonce o 8 sekund. Eva Müllerová 2x v desítce a 2x vylepšené osobní maximum. Trošku se nám hledá Verča Stratilová, ale tam je poznat tréninková absence. Věříme, že to Verča vezme zase za ten správný konec a výkony půjdou opět nahoru. Na závěr obrovská pochvala pro Viki Vybíralovou, která poprvé plavala těžký 100M, ale poprala se s tím hodně statečně a zaplavala si krásný čas.

Za zmínku stojí ještě výsledky ze štafet s trenérem, kde si sestava Müllerová, Kempná, Stratilová a Holanik vyplavala 3 místo z celkem 24 týmů, což je obrovský úspěch. Ve stejné sestavě pak trenér prohrál souboj o třetí místo ve štafetě polohové, kdy rozhodly nakonec o celkovém čtvrtém místě pouhé 3 setiny sekundy.

Ve stejných štafetách jsme bojovali i s chlapeckými družstvy v sestavě Juráček, Berek, Holanik a Kovář, kdy jsme jako jediní měli v družstvu nejmladší ročníky 2016. Přesto kluci prokázali bojovného ducha a zaslouží 5 hvězdiček z 5 za své famózní výkony a Maty Berek stejně tak za to, že přestože byl náš tým předem odsouzen k zadním pozicím dal do svých úseků vše a nenechal nás padnout na úplné dno. Díky tomu jsme nakonec brali v kraulové štafetě krásné 17 místo z 21 týmů a v té polohové 14 místo ze 17 týmů.

Závody byly náročné a dlouhé jak pro děti a trenéry tak pro rodiče, ale přesto jsme si to všichni dostatečně užili a těšíme se na další, které nás čekají už po Velikonocích 6. dubna, kdy ti mladší vycestují do Prostějova na tradičního Emana a ti starší si poprvé vyzkoušejí v Karviné své možnosti na KPŽ dlouhých tratí.

Výsledky

Výsledky klubů

Fotogalerie