ISM Delfin Cieszyn 2024

Opět po roce jsme zavítali k našim severním sousedům na tradiční pohár MTP. Závody na které rádi jezdíme, protože je zde vždy skvělá atmosféra a rychlý bazén. Pořadatelé mají vždy všechno skvěle připraveno a na 50VZ se plave finále systémem Skin Race, což je atraktivní vyřazovací způsob. A jelikož je zde velká tribuna určená pouze divákům, je tady také obrovská divácká podpora.

Dopoledne bylo vyhrazeno mladým talentům ročníků 2017 až 2014. Za POFM se účastnili tři chlapci, všichni ročník 2016. Ve velké konkurenci předvedli skvělé výkony, všichni si na všechno zaplavali osobní rekordy a dokonce jsme pobrali i tři medaile. Stříbrnou si vyplaval Kryštof Kovář na 25M a dvě bronzové Alan Juráček na 25K a 25P. Ani Matyáš Vybíral si na svých prvních závodech nevedl zle a vyplaval si krásné 8 a 13 místo. Alan Juráček byl v hodnocení nejlepších plavců ročníku 2016 celkově třetí.

Odpoledne už pak patřilo borcům starším. Ročníky 2013 a starší se sešli opravdu ve velkém počtu. Z celkem 43 polských klubů bylo 9 českých. My jsme měli jako obvykle velkou marodku a tak jsme se účastnili jen se dvěma hochy a sedmi děvčaty. Přesto můžeme říct, že to pro POFM byly závody úspěšné. Vezeme si zásluhou Rozálie Pospíšilové stříbrnou a bronzovou medaili a spoustu dalších umístění v první desítce, kdy nejblíže pódiu byl její starší bratr Matěj. Tomu chybělo na 50Z jen 3 setiny ke třetímu místu. Co nás ale těší nejvíce je spousta zaplavaných osobních rekordů. Klaudie Čiberová si posunula osobák na 100PZ dokonce o 8 sekund. Stejně tak i všichni ostatní si posunuli své osobáky. Někteří jen o kousek a někteří o kus. Svědčí to o dobré práci všech trenérů, kteří se svými svěřenci dokážou pracovat a připravit je na závody. Doufejme že takový progres uvidíme i na dalších závodech, kde se snad představí i ti co se nyní z důvodu nemoci nemohli zúčastnit.

Gratulujeme všem k zaplavaným výkonům a přejeme pevné zdraví, aby se mohli dále pilně připravovat k nadcházejícím závodům.

Trenér Jan Holanik

Výsledky

Výsledky2

Výsledky klubů

Fotogalerie