KPŽ dlouhé tratě Karviná a O mokrého Emana Prostějov 2024

O uplynulém víkendu se náš oddíl tak trošku rozdělil a každá část putovala na jinou stranu republiky.

Ti starší si jeli do Karviné vyzkoušet dlouhé tratě, protože se zde konal krajský přebor.

Všichni zvolili na začátek tu kratší osmisetmetrovou trať volným způsobem.

A zkouška dopadla na výbornou. Z Karviné vezeme jeden titul přeborníka, dvě druhá místa a jedno třetí. O všechna umístění na stupních vítězů se postarali tentokrát kluci. První místo veze Matěj Pospíšil, druhé Tomáš Mikuš a Matyáš Berek a třetí zaslouženě Kuba Pardubický.

Holky měly větší konkurenci a tak jejich skvělé výkony stačily na 7 místo v případě Evy Müllerové, 9 místo vyplavala Veronika Stratilová a 16 místo Emma Stankovičová. Všichni si zaslouží pochvalu za odvahu a za své výkony se nemusí rozhodně stydět. Na poprvé opravdu parádní časy.

Výsledky klubů Karviná

Vysledky_KPŽ DT Karviná

 

Druhá skupina, která vyrazila na tradiční mítink o mokrého Emana do Prostějova, čítala pouze tři děvčata ročníku 2013. Bylo to z důvodu jednak velkého zájmu o tyto závody a jednak jsou ročníky 2013 tento rok v nevýhodě, protože startují v kategorii jako ti mladší. Takže v kvalifikaci se dost škrtalo a z našich děvčat to byla nakonec jen Rozálie Pospíšilová, Tereza Seberová a Klaudie Čiberová, které se do závodu nakonec dostaly.

Přesto si holky nevedly zle a zaplavaly si skvělé časy, které se jim budou hodit k postupu do dalších závodů. Rozálce se navíc podařilo třikrát dostat do top deset a zaplavala si celkem 3 osobní rekordy. Klaudie Čiberová celkem 4 osobní rekordy. Ten na 100P posunula o 7 vteřin a na 100Z dokonce o devět. Terka Seberová také celkem 4 osobní rekordy. Holky bojovaly statečně a zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci oddílu.

Všem účastníkům sobotních klání gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v následujících závodech, kterých nás čeká do prázdnin ještě dost.

Výsledky klubů Eman Postějov

Prostějov – O mokrého Emana 2024_-_Výsledky

 

Fotogalerie