MOPŽ v Karviné – 26. a 27. 10. 2018

Začátek podzimních prázdnin byl letos ve znamení první velké zkoušky našich závodních plavců. Meziokresní přebor žactva se opět konal v Karviné. Dvoudenní závodění vyneslo plavcům POFM mnoho osobních rekordů a především 59 medailových umístění. Na zlato jsme dosáhli 6x, stříbrných příček bylo nejvíce, celkem 36. Bronzových umístění plavci vybojovali 17.

Nejúspěšnějšími plavci v počtu medailových příček se stali Martin Polach (2005), Matěj Saksa (2006) a Eda Fránek (2008). Všichni tři vybojovali cenné umístění v každé své zaplavané disciplíně. Eda se navíc ve svých výkonech stal skokanem podzimu, neboť jeho zlepšení ve všech disciplínách byla nejvýraznější. Pětkrát se dostal na stupně vítězů i Adam Andrle (2005). Mezi zlaté vítěze se zařadil Jirka Rjaba (2006), který vyhrál těžkou disciplínu 200M.

Z děvčat byla podobně úspěšná jako nejlepší kluci Vendy Chaloupková (2008), která dosáhla na stupně vítězů 7x a jen jednou na medaili nedosáhla. Dvě zlata se povedlo vyplavat pouze Gabce Blažkové (2006), která zvítězila na obou motýlkářských tratích (100M i 200M). Čtyřikrát si šla pro diplom i Verča Fránková (2005).

POFM získal medaile i ve všech čtyřech štafetách a pokaždé to bylo stříbro.

Z pohledu trenérského bychom rádi pochválili všech 29 závodníků. Uznání patří všem za výkony, protože u každého jsme zaznamenali zlepšení. Postihly nás jen 2 diskvalifikace a i proto si závodníci zaslouží pochvalu také za soustředění na techniku závodění. Velmi dobře hodnotíme teamového ducha celé skupiny. Starší se dokázali postarat o nejmladší. Všichni se navzájem podpořili a každý závodník zvládl na výbornou situace, kdy se musel spolehnout na sebe nebo svého kamaráda.

Děkujeme rodičům za podporu snahy vést plavce k samostatnosti.  Meziokresní přebor hodnotíme jako velmi úspěšný.

Celkové výsledky

Výsledky po klubech

————-

V pátek a sobotu jedeme závodit do Karviné. Jedná se o povinný závod pro všechny závodníky A, kteří v tomto pololetí ještě nezávodili. V pátek je nutné dorazit do Karviné na bazén do 15.45 (rozplavání začíná o 16.00). V
sobotu ráno pak do 7.45 (rozplavání je od 8.00).

Trenérsky závod zajišťuje Barbora Tobolová, Martina Nekardová, Jan Holanik a Iveta Kochová.  V sobotu bude i Radek Kodajek a Terezka Kodajková také. Rozpis přihlášených disciplín najdete v příloze.

Kdo nemůže … a nemá odvoz… ozvěte se… tr. Martina Nekardová vyjíždí od Sportisima ve Frýdku ve 14.45 a mohla by někoho vzít.

Důležité!!!
Rádi bychom požádali všechny rodiče a další rodinné příslušníky závodníků, aby si na dobu závodů naplánovali svůj vlastní program mimo bazén. Po zkušenostech ze soustředění a také z akcí typu mistrovství republiky, kdy se plavci lépe soustředí na plnění cílů vytyčených trenéry, chceme letos absolvovat závody okresního přeboru pouze jako team, ve kterém se vzájemně děti podpoří, povzbudí a plně se soustředí na pokyny trenérů. Bude to důležitý krok k závodní vyspělosti každého z plavců.
V případě, že budete chtít vidět konkrétní disciplínu svého plavce, prosíme, pouze jako divák, nikoliv celodenní doprovod v prostorách určených závodníkům. Snažíme se dětem vštěpit kromě plavecké dovednosti také teamového ducha. Děkujeme všem rodinným příslušníkům za pochopení.

Děti si vyzvedněte zase po závodech, konec v pátek večer se očekává po 19té hodině. V sobotu si děti můžete vzít během pauzy na oběd, konec závodů pak je třeba očekávat po 17té.

*Mgr. Barbora Tobolová

Mobil: +420 731 301 137
email: barbora.tobolova@gmail.com

Rozpis: Karvina2018