Severský Havířovský pulec

NAŠI NEJMLADŠÍ V HAVÍŘOVĚ ZABODOVALI

V sobotu 9.2.2019 se naši nejmenší závodníci zúčastnili již tradičního havířovského závodu s výstižným názvem Pulec Severský. Tentokrát jsme měli želízka v ohni hned v několika kategoriích holek i kluků.

V ročníku 2009 to byli Ludvík Bohočík, Matěj Audy a Jolanka Ruszová. Ta kromě 8. místa na 50m znak, 4. místa na 50m prsa, vybojovala bronz na 50m motýla a hlavně skvělým výkonem stříbro na 50m volným způsobem. Matěj Audy pak přidal jedno 8. místo na 50m motýlkem.

V ročníku 2010 nás reprezentovali Tomáš Mikuš, Tomáš Metz, Eda Špok a Filip Hořava. V nabité kategorii kluci tradičně bodovali hlavně v závodě na 50m prsa, kde Filip Hořava vybojoval zlato a Eda Špok k tomu přidal 9. místo. V dalších závodech si pak všichni vylepšili nebo alespoň vyrovnali své osobní maxima z konce minulé sezony a hlavně se viditelně přiblížili svým soupeřům, což dává naději do dalších závodů.

V kategorii nejmenších ročníku 2011 jsme měli naše tři šikovné holčičky Evičku Müllerová, Valinku Juráčkovou a Elišku Lednickou, které společně zazářily hned v prvním závodě na 25m znak, kde v uvedeném pořadí obsadili téměř shodným časem kompletní stupně vítězů. Skutečnost, že společně trénují se pak projevila i v disciplíně 25m prsa, kde opět v jediné vteřině obsadily 4., 5. a 6. místo. Neztratili se pak ani na 25 volným způsobem kde braly 4., 7. a 9. místo.

Závod tak byl pro náš oddíl velice úspěšný a děti jsou v nové sezoně krásně rozjeté k parádním výsledkům.

Závěrem si však musíme trochu postesknout, že při pohledu na špičkové, nové startovní bloky na havířovském bazénu jsme si opětovně hořce uvědomili, jak nevyhovující jsou ve srovnání s jinými městy plavecké podmínky ve Frýdku-Místku, přičemž rozdíly se evidentně dále prohlubují. Tento náš hendikep se pak bohužel nevyhnutně projevuje zejména ve výsledcích našich větších závodníků.

Fotogalerie