Úspěšný krajský přebor v Opavě a dva naši přeborníci :-)

Jeden z nejúspěšnějších krajských přeborů mladších žáků v historii klubu jsme absolvovali v sobotu 16.11.2019 v Opavě.
Hned na začátku nutno konstatovat, že z organizačního hlediska se závod pořadatelům vůbec nepovedl, skřípalo skoro všechno a téměř celou dobu.

Naši malí závodníci se tím ale nenechali rozhodit a vydali ze sebe to nejlepší co za sezónu natrénovali, pro mnohé to totiž byl zároveň hlavní závod sezóny.

No a teď k těm výsledkům. Nejvíc zářili Honzík Gola a Jolanka Ruszová, oba dvojnásobní přeborníci kraje. Honza na 50 a 100m prsa a Jolanka na 50 a 100m motýlek.

Na medaile dál dosáhli Filípek Hořava druhým místem na 50m prsa hned za zlatým Honzíkem a Vendy Chaloupková rovněž druhým místem na 200m znak, kde si zlepšila osobní rekord o neuvěřitelných 6 vteřin.

Jen těsně pak bedna na 4. místě utekla Matějovi Audymu na 50 motýlka, Vendy na 100m znak, Jolance na 200m polohově a zejména Tomíkovi Metzovi, kterému na 4. místě chybělo jen 3 setiny na 3. a pouze 7 setin vteřiny na 2. místo. Tomík si však tuto neuvěřitelnou smůlu vynahradil alespoň překonáním klubového rekordu, za co mu právem jako druhému závodníkovi (1. byl Honzík), od vyhlášení motivačních odměn, patří krásný baťůžek na plavecké pomůcky, který obdrží při pondělním focení. Malou kaňkou na skvělých výkonech našich závodníků bylo několik diskvalifikací za předčasné starty a technické chybky, na čemž budeme muset ještě zamakat, jelikož tím kluci a holky docela zbytečně přišli o jedno další stříbro a hromadu osobních rekordů.

Závěrem potřeba zmínit ještě skvělý výkon kluků v polohové štafetě na 4x50m, kde v naprosto nejmladší sestavě obsadili 5. místo, se ztrátou pouze 4 vteřiny za 2. příčku, což trenéry do příštích let naplňuje velkým očekáváním.

Velké díky  všem trenérům za jejich přípravu našich svěřenců, poděkování patří i tr. Janě a Peterovi. A velká gratulace všem závodníkům. Skvělá práce! 🙂

Napsal: tr. Peter Hořava

Fotogalerie

Výsledky : https://www.plavanifm.cz/sekce/vysledky/