Zimní pohár ČR jedenáctiletých – Morava – Třebíč

Vyvrcholením zimní sezóny bývá již tradičně pro desetileté a jedenáctileté plavce pohár ČR. Ti starší si dali tentokrát dostaveníčko v Třebíči.

 Náš oddíl zde reprezentovala Vendy Chaloupková a Eda Fránek. Vendy podává tento rok stabilní výsledky a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Na 100Z to byl ještě takový vlažný rozjed kdy si časem vteřinku za osobním rekordem vyplavala dvacáté třetí místo. Na 50VZ už to byl jiný fičák a Vendy ukázala, že se s ní do budoucna bude muset počítat i v těchto krátkých sprintech. Osobním rekordem 0:35,11 si doplavala pro 28. místo. Nejlépe se však umístila ve své oblíbené disciplíně 200Z, kdy obsadila časem 3:04,68 17. místo. 

Kvalifikace Edy Fránka na pohár byla po nepřesvědčivých výkonech ze začátku sezóny spíše překvapením. Eda ale zabojoval a ukázal, že se na vrcholné akce dokáže vyhecovat. Hned v první disciplíně na 100P vylepšil své osobní maximum a posunul se z konce startovního roštu na konečné 28. místo, které na 50M ještě jednou zopakoval.   

Děkujeme oběma našim plavcům za reprezentaci našeho oddílu a doufáme, že si atmosféru tohoto vrcholného závodu náležitě užili.