Zimní pohár a naši tři skvělí plavci :-)

Cenné kovy pro POFM z poháru ČR 10 letých!!!

Naši nejmladší plavci se o minulém víkendu zúčastnili zimního poháru České republiky část Morava ve Vsetíně. Tato soutěž je pro ně vrcholem sezóny a kvalifikují se na ní pouze ti nejlepší plavci z celé Moravy. Tento rok to bylo konkrétně 107 plavců z 36 oddílů. Od nás se kvalifikovalo celkem pět děvčat, což je jeden z nejvyšších počtů žáků jednoho ročníku, jež se nám podařilo na tuto soutěž dostat. Bohužel jak už to v této době bývá a začínáme si na to pomalu zvykat, nakonec na závody odcestovaly pouze tři děvčata. Veronika Stratilová a Emma Stankovičová musely z důvodu nemoci zůstat doma.  Naše zbylá děvčata se však ve Vsetíně doslova porvaly o cenné kovy a nakonec jsme si zásluhou Valerie Juráčkové přivezli ze vsetínského bazénu stříbrnou a bronzovou medaili. Stříbro si Valča vybojovala na 50m znak časem 40,6 s.  a bronz na 100m prsa časem 1:37,1. V této velice silné konkurenci to lze brát jako obrovský úspěch pro tak malý oddíl jako je POFM. A to nám nechybělo mnoho k dalším medailím, protože Valča získala ve zbylých disciplínách tři čtvrtá a jedno páté místo a od dalších stupňů vítězů jí několikrát dělily jen desetiny.

Ve skvělé formě se představila také Klárka Kempná, která překonávala své osobní maxima někdy v takové míře, že ve svých rozplavbách své soupeřky doslova deklasovala. Svými výkony si tak vyplavala dvě skvělá třináctá místa na 50 a 100m znak. Do dvacítky se pak vešla ještě jednou na 50VZ.

Poslední ze tří statečných byla Eva Müllerová, která si před těmito závody prošla karanténou a také nemocí a tak nastoupila s velkým tréninkovým mankem. Evička je ale velká bojovnice, která se nikdy nevzdává a ve čtyřech disciplínách si přesto zaplavala osobní rekordy. Nejhodnotnější výkon předvedla v těžké disciplíně 200m VZ, kde si doplavala pro skvělé 13 místo. Do dvacítky se pak dostala ještě dvakrát, když si doplavala na 100m znak pro 14 místo a na poloviční trati pro 16 místo.

Závody byly zorganizovány profesionálním způsobem, tak jak se na závody této prestiže sluší a za to si pořadatelé zaslouží velkou úctu. Rozhodčí byli nekompromisní, ale spravedliví. Naše holky si tyto závody náležitě užily. Se svými výkony byly spokojeny a myslím, že jsou dále motivovány trénovat a předvádět hodnotné výkony i v příštím roce.

Závěrem ještě poděkování ostatním trenérům a vedení POFM za skvěle odvedenou práci, díky níž mohou naši plavci bojovat i na těch nevyšších soutěžích jako jsou poháry ČR nebo MČR.

Trenér Jan Holanik

Děkujeme trenéru Honzovi za jeho podporu našich sportovkyň. Jak psal díky děvčatům a všem trenérům za společnou přípravu všech našich borců. Je to mravenčí práce a spolupráce všech.

Fotogalerie

Výsledková_listina