13. ročník Grand Prix Bruntálu – 1. ročník její malé verze

1.ročník malé verze Velké ceny Bruntálu byl určen hlavně mladým plavcům a to ročníkům 2011 a mladším. Naše výprava tentokrát čítala 8 členů a určitě jsme nepatřili k těm nejpočetnějším. Přesto jsme v Bruntále zanechali nesmazatelnou stopu a přivezli celkem 11 medailí. Pět zlatých, dvě stříbrné a čtyři bronzové.

Nejvíce se o úspěch POFM zasloužila opět Valerie Juráčková, která brala dvě zlata a dvě stříbra. Velká pochvala naši nejmladším, kteří sbírají na závodech první zkušenosti  a hned si při tom připisují první úspěchy. Terezka Seberová si vyplavala vítězství na 25m Prsa a Rozálka Pospíšilová, která byla na závodech možná poprvé si hned vyplavala třikrát třetí místo na 25M, 25Z a 25K. Tonda Galač dělal co mohl a ve velké konkurenci se krásně vešel pokaždé do desátého místa a na všechny disciplíny si vylepšil osobní maximum. Do formy se dostává i Eva Müllerová, která si taktéž vylepšila 3x osobní maximum a navíc brala třetí místo na 100M a těsně byla čtvrtá na 100Z. Stejně tak Veronika Stratilová, vylepšení osobních maxim ve všech disciplínách a umístění 5,6,7,8 skvělá práce. Klárka Kempná obrovské vylepšení ve všech disciplínách a nebýt diskvalifikace na 100M měli bychom další zlatou medaili. To byla opravdu škoda, ale Klárka je bojovnice a vzala to s úsměvem a s tím, že si to v Prostějově za 14 dní opraví 😊 Rozhodčí byli tentokrát na všechny dost přísní a těm nejstarším opravdu nic neodpustili. Trošku smůly si totiž vybrala také Emma Stankovičová, kterou neminula diskvalifikace na 100Z, ale jinak plavala Emma skvěle a ve všech ostatních disciplínách si dost vylepšila osobní rekordy a v těžké disciplíně 100M se dokonce umístila na 9 místě. Třešničkou na dortu pak byly dvě zlaté medaile ze štafet 4x25K a 4x25OPZ. Štafety byly tentokrát netradičně namíchány tak, aby plavali vždy tři chlapci + trenér/trenérka a tři dívky + trenér/trenérka. Tady jsme konkurenci opravdu deklasovali a zvítězili v obou štafetách s velkým náskokem a to i před chlapeckými štafetami, které byly hodnoceny zvlášť. Holt jak se říká… „asi dobrý oddíl“ 😊

Pochvala opět patří úplně všem, dětem, rodičům, trenérům a vedení oddílu. Vše prozatím jede jako namazaný stroj a doufejme, že to tak bude i nadále.

Jan Holanik

 

Výsledky a výsledky klubů jsou k nahlédnutí v příloze. Pár fotek a video z jedné ze štafet v galerii.

Fotogalerie

Výsledková listina

Výsledky klubů