Letní pohár ČR jedenáctiletých Havířov

Vrchol letní sezóny mají za sebou nejlepší jedenáctiletí závodníci z celé Moravy. Závod se odehrál v pro nás známém prostředí Havířovského bazénu, kde POFM reprezentovali Matyáš Berek, Valérie Juráčková, Klára Kempná, Eva Müllerová a Veronika Stratilová.

Nebudu to dlouho natahovat, byla to prostě jedna paráda. Nejdříve chci vyzdvihnout, že všichni naši závodníci/e si na tomto vrcholném klání sezóny udělali alespoň jeden osobní rekord a někteří dokonce 4. Obrovské výkonnostní skoky zejména na 100VZ o 5s a 100PZ dokonce o 6,5s předvedl např. Matyáš Berek, ale i posuny dalších byly často spíš v řádu vteřin než běžných desetin, jako třeba Klárka Kempná o 4s na 200PZ, Evička Müllerová o téměř 6s na 200VZ a Verča Stratilová 7s na 400VZ . To svědčí o skvělém načasování formy a nás trenéry to opravdu těšilo dvojnásob. I přes obrovské zlepšení osobních rekordů nicméně šlo o vrcholný závod špičky 11 letých plavců z celé Moravy a tak 4/ 5 svěřenců prozatím nebojovalo o ty nejvyšší příčky. To však neplatilo pro naši hvězdu Valérii Juráčkovou, která se hlavně na prsařských tratích potkala s naprosto dechberoucí formou a už tak kvalitní osobní rekordy z krajského přeboru posunula na 100P o téměř 4s a na 200P dokonce o nepochopitelných 10s, což jí v obou případech katapultovalo na stříbrnou pozici. Další stříbro pak přidala na 100 polohovce, kde byla po polovině trati dokonce ve vedení a sahala po zlatu. Poslední medailový úspěch v podobě bronzové medaile pak vybojovala v nervy drásajícím finiši na 200m polohově, kde až v posledním bazénu „přejela“ o dohmat dvě své soupeřky a završila tak své fantastické vystoupení.

Závody jsme si tedy s dětmi opravdu užili i za doprovodu mohutně povzbuzujícího „rodičovského kotle“ a do budoucna si můžeme jen přát aby takových závodů bylo co nejvíce a aby Valinku na stupních vítězů doplnili i další parťáci/čky, protože potenciál tam zela určitě máme.

Odkaz na fotogalerii

Výsledky

Výsledky dle klubů